Hücrede ve StatusBar Üzerinde Dijital Saat

Hücrede ve StatusBar Üzerinde Dijital Saat dosyası, Excel sayfası üzerindeki bir hücrede ve StatusBar'da online olarak dijital bir şekilde saati gösterir.

Hücrede ve StatusBar Üzerinde Dijital Saat

Excel Sayfasında Dijital Saat Gösterme

Özellikle Excel makrolarına yeni başlayanlar için dikkat çekici özelliklerden biridir. Excel'de bu tür uygulamaları görmek şaşırtıcı geldiği için uygulamak isterler. Her ne kadar işlevsel bir dosyada kullanımı çok uygun olmasa da, gerek öğrenmek gerekse de tüm uygun olmama kuralını göze alarak çalıştırmak isteyenler için faydalı bir örnektir.

Hücrede ve StatusBar Üzerinde Dijital Saat - Excel Özellikleri:

OnTime Shape StatusBar Format Now TimeValue Shapes NumberFormat
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Hücrede ve StatusBar Üzerinde Dijital Saat isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Makrolara açıklama eklenerek değişkenlerin ve yazılan ifadelerin ne anlama geldiği açıklanmak istenebilmekte veya açıklayıcı olduğu düşünülen not ve metinler makrolara eklenebilmektedir. Tek tırnaktan sonraki tüm metinler veya diğer karakterler bir anlam ifade etmez ve yeşil renkte görünürler.

Kodda hata ayıklaması yaparken bazı satırların tek tırnak kullanılarak kapatılması ve işleme konulmaması çok yararlıdır. O kodda yazan işlemin tekrar gerçekleştirilmesi için tek tırnakla başlayan satırdaki tek tırnak işaretini silinebilmektedir.
Yükleniyor...