Hücre Seçilince Resim Olarak Detayları Açılsın

admin 18 Temmuz 2020 18 Temmuz 2020 VIP Dosya
Hücre Seçilince Resim Olarak Detayları Açılsın isimli bu dosya, aktif hücredeki detayları hemen yan kısmına bir resim olarak otomatik açarak göstermeyi öğretir.

Arşivimizdeki yararlı içerikleri kullanıcılarımız için eklemeye devam ediyoruz. Eklediğimiz bu dosyada, çoğu web sitesinde olan bir özellik Excel ile simüle edilmiştir. Mesela bir web sitesinde bir yere tıkladığınızda, o tıkladığınız alandaki detayları bir pop-up pencere gibi gelir. Dosyada da bu tür bir işlem bulunmaktadır.

Excel'de bir hücredeki alana tıkladığıızda, shape olarak o alana ait detaylar hemen yanında açılmaktadır. Analiz tarzı örneklerde oluşturacağınız dosyalara görsellik ve işlevsellik katmak için bu dosyadaki örneği kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Hücre Seçilince Resim Olarak Detayları Açılsın

Açıklamada anlatmak istediğim kısma ait detay üstteki gibidir. Ok ile işaretlediğim K8 hücresine tıkladığımda, kırmızı arka plan ile renklendirdiğim kısım resim olarak gelmekte ve K8 hücresindeki rakamın detaylarını listelemektedir.

Örnek İngilizce olup, burada üzerinde durulması gereken husus makro alanındaki kodlardır.

Faydalı olması temennisiyle.
Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
EĞER - SATIR - ÇOKETOPLA - SelectionChange - Worksheet - Shapes - Koşullu Biçimlendirme - Veri Doğrulama - Tablo

Daha önce yorum yapılmamış!

Alttaki gibi bir tablonuz olduğunu varsayalım.

Örnek Tablo

Normal şartlarda B2:B7 aralığını kopyala deyip, C2 hücresine yapıştırdığımızda; B2:B8 aralığındaki verilerin aynısı C2:C8 aralığına yapıştırılır ve C4 hücresinde bulunan HAYIR değeri silinir. B2:B8 aralığında bulunan EVET değerlerini HAYIR değerini koruyarak yapıştırmak istersek;
Kopyala -> Özel Yapıştır seçeneklerinden -> Boş Olanları Atla seçeneğini işaretlememiş yeterli olacaktır.

Boş Olanlar Nasıl Atlanır?
Yükleniyor...