Hücre Seçilince Resim Olarak Detayları Açılsın

Hücre Seçilince Resim Olarak Detayları Açılsın isimli bu dosya, aktif hücredeki detayları hemen yan kısmına bir resim olarak otomatik açarak göstermeyi öğretir.

Arşivimizdeki yararlı içerikleri kullanıcılarımız için eklemeye devam ediyoruz. Eklediğimiz bu dosyada, çoğu web sitesinde olan bir özellik Excel ile simüle edilmiştir. Mesela bir web sitesinde bir yere tıkladığınızda, o tıkladığınız alandaki detayları bir pop-up pencere gibi gelir. Dosyada da bu tür bir işlem bulunmaktadır.

Excel'de bir hücredeki alana tıkladığıızda, shape olarak o alana ait detaylar hemen yanında açılmaktadır. Analiz tarzı örneklerde oluşturacağınız dosyalara görsellik ve işlevsellik katmak için bu dosyadaki örneği kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Hücre Seçilince Resim Olarak Detayları Açılsın

Açıklamada anlatmak istediğim kısma ait detay üstteki gibidir. Ok ile işaretlediğim K8 hücresine tıkladığımda, kırmızı arka plan ile renklendirdiğim kısım resim olarak gelmekte ve K8 hücresindeki rakamın detaylarını listelemektedir.

Örnek İngilizce olup, burada üzerinde durulması gereken husus makro alanındaki kodlardır.

Faydalı olması temennisiyle.

Hücre Seçilince Resim Olarak Detayları Açılsın - Excel Özellikleri:

EĞER SATIR ÇOKETOPLA SelectionChange Worksheet Shapes Koşullu Biçimlendirme Veri Doğrulama Tablo
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Hücre Seçilince Resim Olarak Detayları Açılsın isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Hücre Seçilince Resim Olarak Detayları Açılsın isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel hücresine alt alta olacak şekilde veri yazdırmak isterseniz, bunun en kolay yöntemi Alt + Enter tuşların birlikte kullanmaktır.

Böylece bir hücrede kolayca alt alta veri yazabilirsiniz.

Alt + Enter
Yükleniyor...