Hücre Aralığının Grafik Şeklinde Gösterilmesi

Hücre Aralığının Grafik Şekline Getirilmesi isimli dosya, hücrelerinizin görünümlerinin nasıl grafiğe dönüştürülmesini öğreten bir örnek içermektedir.

Hücre Aralığının Grafik Şeklinde Gösterilmesi

Hücre Aralığını Grafiğe Dönüştürme

Üst resimde sol alanda göreceğiniz şekilde bir hücre aralığı renklendirilmiştir. Burada bir işlev olmayıp, 1'den 100'e kadar sayılar yazılmaktadır. Daha sonra ise, Koşullu Biçimlendirme özelliği ile B2 hücresinde yazılı olan rakam ve daha küçük olan rakamlar renklendirilmiştir. Bu işlemin grafik haline getirilmesi amaçlanmış ve resmin sağ kısmında görünen alanda göreceğiniz üzere, hücre aralığı aynı şekilde grafiğe yansıtılmıştır.

Bu tür ihtiyaçlar için hücrelerdeki yazılı olan değer ya da dizilimlerin, grafiklerin destekleyici nitelikte olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Hücre Aralığının Grafik Şeklinde Gösterilmesi - Excel Özellikleri:

Shape Chart Shapes Koşullu Biçimlendirme
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Hücre Aralığının Grafik Şeklinde Gösterilmesi isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Hücre Aralığının Grafik Şeklinde Gösterilmesi isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#YOK! (#NULL?) Hatası

Formülde bazı yerlerde ya noktalı birgül yerine virgül kullanmışsınızdır. Ya da başvurulan hücrelerde başvuru bilgisi bulunamamıştır. Çoğunlukla Düşeyara, yatayara gibi formül sonuçlarında bu hata alınabiliyor.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...