Hızlı Erişim Araç Çubuğu


İnceleme Beğeni Favori Değerlendirme Ortalama Puan Yıldız Sayısı
179 0 0 0 0
Reklam Alanı
Türkiye'nin en popüler Excel Portalındaki içeriklerin en başında reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
Şeridin üstünde varsayılan olarak bulunan Hızlı Erişim Araç Çubuğu'nda, Kaydet, Geri Al veİleri Aldüğmeleri yer alır. Sıkça kullandığınız komutlarınız varsa, Hızlı Erişim Araç Çubuğu'na ekleyebilirsiniz. Hatta kendi yazdığınız herhangi bir kodu bile (şeritte olmayan) Hızlı Erişim Araç Çubuğu'na ekleyebilirsiniz.

1. Şeritte herhangi bir yere sağ tıklayın ve Hızlı Erişim Araç Çubuğu'nu Özelleştir'e tıklayın.

ho1
2. Buradaki komutlardan seçim yapın kısmından, şeride eklemek istediğiniz herhangi bir komut seçin.

3. Ekle'ye tıklayın.

ho2
Not:Hızlı Erişim Araç Çubuğu'nda yaptığınız bu özelleştirme,varsayılan olara tüm belgeleri kapsar. Eğer sadece bir belgeyi kapsayacak şekilde bir özelleştirme yapacaksanız, Hızlı Erişim Araç Çubuğu'nu Özelleştirin altında,bu çalışma kitabı içinseçeneğini seçin.

4. Tamam'a tıklayın.

5. Hızlı Erişim Araç Çubuğu'na eklediğiniz bir komutu kaldırmak için, komutu sağ tıklatın ve Hızlı Erişim Araç Çubuğu'ndan Kaldır'ı tıklatın.

ho3

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel hücresine herhangi bir tarih değeri girdikten sonra, bu hücre seçiliyken sağ alt köşesinden tutup aşağı doğru çektiğinizde, tarihin otomatik olarak 1 gün arttığını görürsünüz. Bu varsayılan bir Excel uygulamasıdır.

Eğer tarihin artmasını istemiyor, aynı tarihi çoğaltmak istiyorsanız, Ctrl tuşuna basılı tutup, sağ alt köşesinden aşağı doğru çekmeniz yeterli olacaktır.

Yukarıdaki iki seçenek haricinde başka işlemler yapmak için, Otomatik Doldurma Seçeneklerini incelemeniz faydalı olacaktır.

Otomatik Doldurma Seçenekleri
Yükleniyor...