Hedef Bazlı Olarak Satış Rakamlarının Renklendirilmesi

Hedef Bazlı Olarak Satış Rakamlarının Renklendirilmesi dosyası, yapılan satışların hedefe göre pozitif ya da negatif duruma göre renklendirilmesini öğretir.

Hedef Bazlı Olarak Satış Rakamlarının Renklendirilmesi

Satış Rakamlarının Değerlendirilmesi

Bu dosyamız bir satış çalışanı tarafından sorulan bir soru kapsamında örneklendirilmiştir. Dosya işlev olarak bir özellike barındırmaz. Dosyanın öğretici özelliği, üst resimde görülen en sağdaki renkli alanda uygulanan renklendirme ve aşağı yukarı kutucuk örneklendirmesidir.

Görüleceği üzere dosyada bir yıl boyunca yapılan satışlar yazılmış olup, bu satışlar yıllık verilen hedefe göre özetlenmiştir. Hedef üzerinde kalanların renginin mavi olması ve hemen yanında yukarı doğru bir simge, altında kalanların ise kırmızı renkte olması ve aşağı doğru bir simge ile belirtilmesi sağlanmıştır.

Bu işlem oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilmiş olup, dosyamızı indirenlerin ilgili alanda iken sağ tıklayıp Hücre Biçimlendir demesi yeterli olacaktır.

Faydalı olması temennisiyle.

Hedef Bazlı Olarak Satış Rakamlarının Renklendirilmesi - Excel Özellikleri:

Hücre Biçimlendir
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Hedef Bazlı Olarak Satış Rakamlarının Renklendirilmesi isimli dosya, sadece sitemize üye kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Bu dosyayı, sitemize hemen Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız halinde, VIP Üyelik Paketi sahibi olmadan ÜCRETSİZ olarak indirebilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Alttaki gibi bir tablonuz olduğunu varsayalım.

Örnek Tablo

Normal şartlarda B2:B7 aralığını kopyala deyip, C2 hücresine yapıştırdığımızda; B2:B8 aralığındaki verilerin aynısı C2:C8 aralığına yapıştırılır ve C4 hücresinde bulunan HAYIR değeri silinir. B2:B8 aralığında bulunan EVET değerlerini HAYIR değerini koruyarak yapıştırmak istersek;
Kopyala -> Özel Yapıştır seçeneklerinden -> Boş Olanları Atla seçeneğini işaretlememiş yeterli olacaktır.

Boş Olanlar Nasıl Atlanır?
Yükleniyor...