Hafta Sonuna Denk Gelen Gant Şeması

admin 23 Haziran 2020 23 Haziran 2020 VIP Dosya
Hafta Sonuna Denk Gelen Gant Şeması isimli dosyamızda, hafta sonuna denk gelen projelerinizi takp etmenin nasıl yapılacağı öğretilmektedir.

Koşullu Biçimlendirme ile Gant Şeması isimli dosyamızda, Excel'de nasıl kolayca Gant Şeması yapılacağını örneklendirmiştik. Bu örnek dosyamızda ise, ilgili tarihlerin hafta sonuna denk gelmesi halinde hafta sonlarının otomatik olarak renklendirilmesi öğretilmektedir.

Hafta Sonuna Denk Gelen Gant Şeması

Üst resimde göreceğiniz üzere projelerimizi Koşullu Biçimlendirme özelliğine eklediğimiz EĞER formülü ile renklendirdik.

İkinci bir kural olarak ise, yine Koşullu Biçimlendirme özelliğine HAFTANINGÜNÜ formülü ekleyerek hafta sonlarını renklendirme işlemini gerçekleştirdik.

Böylece projelerinizi görüntülediğinizde, hafta sonuna geliyorsa anında farkedebileceksiniz.

Burada dikkat etmemiz gereken küçük bir husus bulunmaktadır. Aynı hücrede iki kural olduğu için renklerden sadece bir tanesi görünecektir. Hangi rengi göstermek istiyorsanız, Koşullu Biçimlendirme ekranında Aşağı / Yukarı Taşı okları ile ilk sıraya yerleştirmeniz yeterli olacaktır.

image-20200623212727-2.png

Faydalı olması temennisiyle.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
EĞER - HAFTANINGÜNÜ - Koşullu Biçimlendirme

Daha önce yorum yapılmamış!

Örneğin; A1, A2, ve A3 hücrelerinde yazılı metinleriniz olsun. A1 hücresinde yer alan verimizi hızlı bir şekilde A3 hücresine kopyalamak istiyoruz.

ortaya-veri-ekleme

Bunun için Shift + Ctrl tuşlarına aynı anda basılı tutup, fareyi hücrenin alt kısmında bittiği kısma getiriyoruz. Farenin görüntüsünde de bir değişiklik olacaktır. Shift + Ctrl tuşlarını basılı tutup hücreyi A3 hücresinin olduğu yere sürüklüyoruz. Böylece kolayca veriyi kopyalamış oldunuz. Bu işlemi çoklu seçimlerede uygulayabilirsiniz.

ortaya-veri-ekleme

Yararlı olması temennisiyle.
Yükleniyor...