Göz Yanılması Optical Illusion 06

52779 11 Mayıs 2020 11 Mayıs 2020 VIP Dosya
Çubukların hareketlerine bakıldığında,
1 - Öncelikle her çubuk kendi başına hareket ediyormuş gibi algılanır.
2 - Biraz daha odaklanınca, Karşılıklı çubukların birbirleriyle senkronize hareket ettikleri algılanmaya başlanır.
3 - Karşılıklı çubuklardan bir gruba odaklanınca, senkronize hareketin dairesel olduğu gözlenmeye başlanır. Bu durumda diğer karşılıklı grup ise sanki doğrusal hareket ediyormuş gibi (aşağı - yukarı ya da sağa - sola) algılanır.

Oysa ki, bu dört çubuğun uzaantılarını birleştirirseniz, bir kare oluşturacaklar ve de çubuklar bu karenin kenarlarının birer parçasıdırlar. ( Çözüm - şeffaf Kare Çerçeve kutucuğunu işaretleyin)

Bu durumda, karenin hareketinin daha iyi anlaşılabilmesi ve çubukların konumlarının nasıl oluştuğunun daha net gözlemlenmesi için de Çözüm - Köşedeki Kareler kutucuğunu işaretleyin.

image(75).png

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel dosyalarınızı kapatırken otomatik olarak kaydedilmesini isterseniz, aşağıdaki kodu BuçalışmaKitabına eklemeniz yeterli olacaktır:
Private Sub Workbook_BeforeClose(Cancel As Boolean)
 ThisWorkbook.Close True
End Sub
Yükleniyor...