Görev Yöneticisi

admin 30 Haziran 2020 VIP Dosya
Bir arkadaşım tarafından gönderilen ve Excel ile yapılmış çok güzel bir Görev Yöneticisi dosyası olan bu örnek dosyayı üyelerin faydalanması için sitemize ekliyoruz.

Dosya İngilizce olarak hazırlanmıştır ve tüm detayları İngilizcedir. Sadece aşağıdaki ekran görüntüsünü göreceğiniz UserForm Türkçeleştirilmiştir.

Görev Yöneticisi

Dosyayı görev takibi içinde kullanabilirsiniz ama özellikle Excel ile yapılan işlerin detaylarını görmek, kodlarını incelemek için bu tür dosyalara merak edenlere yönelik inanılmaz faydalı bir örnektir.

Umarım indirenlerin işine yarar...
Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
Find - AdvancedFilter - UserForm - TextBox - ComboBox - CheckBox - Label - Cells-Range - Format - InputBox-MsgBox - Date - WeekDay - Shapes - Cells

Evet, yukarıda değindiğiniz gibi, bir çoğumuza yararlı olabilecek örnek bir dosyayı paylaştığınız için teşekkür ederim.


Alttaki gibi bir tablonuz olduğunu varsayalım.

Örnek Tablo

Normal şartlarda B2:B7 aralığını kopyala deyip, C2 hücresine yapıştırdığımızda; B2:B8 aralığındaki verilerin aynısı C2:C8 aralığına yapıştırılır ve C4 hücresinde bulunan HAYIR değeri silinir. B2:B8 aralığında bulunan EVET değerlerini HAYIR değerini koruyarak yapıştırmak istersek;
Kopyala -> Özel Yapıştır seçeneklerinden -> Boş Olanları Atla seçeneğini işaretlememiş yeterli olacaktır.

Boş Olanlar Nasıl Atlanır?
Yükleniyor...