Geçerli Aralıktaki Tarihleri Ay Bazlı Sayma

Geçerli Aralıktaki Tarihleri Ay Bazlı Sayma isimli dosyada, bir veri aralığındaki tarihlerin adetleri farklı kriterlere göre sayılması örneklendirilmiştir.

Geçerli Aralıktaki Tarihleri Ay Bazlı Sayma

Kriter Bazlı Tarih Sayma

Dosyamızda, B sütununda görülen tarihlerin toplam adetlerinin yanı sıra, Kriter Bazlı Tarih Sayma işlevi ele alınmıştır. Dosyanın oluşturma adımları şu şekilde gerçekleştirilmiştir:

 • 01.01.2021 - 31.12.2021 tarihleri arasında rastgele 100 tarih sayısı yazılmıştır. Bu işlem için RASTGELEARADA formülü kullanılmıştır.
 • Daha sonra tarihler sürekli değişkenlik göstermesin diye Özel Yapıştır özelliği ile formüller değere dönüştürülmüştür.
 • Bu aşamalardan sonra istenilen 4 ayrı formül bulunmaktadır.
  • Veri aralığındaki toplam tarih adetini bulma
  • Bulunduğumuz ay'a ait tarih adetini bulma
  • Bulunduğumuz ay'dan bir önceki ay'a ait tarih adetini bulma
  • Bulunduğumuz ay'dan bir sınraki ay'a ait tarih adetini bulma
Örnek dosyamızda oluşturduğumuz formüllerin, benzer türde ihtiyacı olanlar ya da Excel Formüllerine merak edenler için yararlı olması temennisiyle.

Geçerli Aralıktaki Tarihleri Ay Bazlı Sayma - Excel Özellikleri:

BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY ÇOKEĞERSAY SERİAY BUGÜN
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Geçerli Aralıktaki Tarihleri Ay Bazlı Sayma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Geçerli Aralıktaki Tarihleri Ay Bazlı Sayma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#YOK! (#NULL?) Hatası

Formülde bazı yerlerde ya noktalı birgül yerine virgül kullanmışsınızdır. Ya da başvurulan hücrelerde başvuru bilgisi bulunamamıştır. Çoğunlukla Düşeyara, yatayara gibi formül sonuçlarında bu hata alınabiliyor.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...