Geç Kalma Sürelerinin Derecelendirilmesi

admin 29 Nisan 2020 29 Nisan 2020 VIP Dosya
Bu dosyamızda, işe geç gelen çalışanların, geç gelme sürelerine göre derecelendirilmesine dair bir örnek oluşturulmuştur.

İnsan Kaynakları bölümlerinde çalışan ve puantaj tutanlar için faydalı olacağını düşündüğümüz bu dosyanın detayları şu şekildedir:

Puantaj Tablosu

Üstteki gibi basit bir tablomuz var. Bu tabloda çalışma süresinin başlaması gereken saat ve çalışanın işe geldiği saat ve aradaki geç kalma farkı yazılıdır.

Burada beklenen husus, çalışanlar için aşağıdaki gibi bir kriter tablosunda kaldıkları geç zaman süresi için bir derecelendirme tablosuna tabi tutulmalarıdır.

Şart Tablosu

Bu kriterlerden yola çıkarak, iç içe EĞER formülleri kullanılarak aşağıdaki gibi sonuç elde edilmiştir:

Geç Kalma Sürelerinin Derecelendirilmesi

Faydalı olması temennisiyle.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
EĞER - SAYIYAÇEVİR

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de formül yazarken, klavye, fare karmaşası yaşanır. Formül yazarken tamamen fare kullanmak isterseniz, son aşamada formülü tamamlamak için klavyeden Enter tuşuna basmanız gerekecektir.

Klavyeyi hiç kullanmadan, formülünüzü bitirdikten sonra, tik işaretini basmanız, klavye kullanmanıza gerek duymamanızı sağlayacaktır.
Yükleniyor...