Geç Kalma Sürelerinin Derecelendirilmesi

Bu dosyamızda, işe geç gelen çalışanların, geç gelme sürelerine göre derecelendirilmesine dair bir örnek oluşturulmuştur.

İnsan Kaynakları bölümlerinde çalışan ve puantaj tutanlar için faydalı olacağını düşündüğümüz bu dosyanın detayları şu şekildedir:

Puantaj Tablosu

Üstteki gibi basit bir tablomuz var. Bu tabloda çalışma süresinin başlaması gereken saat ve çalışanın işe geldiği saat ve aradaki geç kalma farkı yazılıdır.

Burada beklenen husus, çalışanlar için aşağıdaki gibi bir kriter tablosunda kaldıkları geç zaman süresi için bir derecelendirme tablosuna tabi tutulmalarıdır.

Şart Tablosu

Bu kriterlerden yola çıkarak, iç içe EĞER formülleri kullanılarak aşağıdaki gibi sonuç elde edilmiştir:

Geç Kalma Sürelerinin Derecelendirilmesi

Faydalı olması temennisiyle.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Geç Kalma Sürelerinin Derecelendirilmesi
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir UserForm üzerinde, sadece sonundaki numarası değişen nesneleriniz varsa, bu nesneleriniz için hızlı bir şekilde silme, gizleme, gösterme gibi işlemler yapmak istiyorsanız, Control kodunu kullanabilirsiniz.

Örneğin: UserForm üzerinde 50 TextBox nesnesi var ve siz tek bir seferde bu TextBox nesnelerini gizlemek istiyorsunuz. Bunun en kısa yöntemi için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

For i = 1 To 50
Controls("TextBox" & i).Visible = False
Next int1

Faydalı olması temennisiyle
Yükleniyor...