21 Kasım 2021 78 11 KB

Formüller ile Puantaj Günlerini Otomatik Oluşturma

Formüller ile Puantaj Günlerini Otomatik Oluşturma dosyamızda, seçtiğiniz ay'a ait gün sayısının otomatik olarak tek bir formülle listelenmesi öğretilir.

Formüller ile Puantaj Günlerini Otomatik Oluşturma

Puantaj İçin Ay'ın Günlerini Listeleme

Puantaj takibi için ya da başka durumlarda bir açılan listeden ay adı seçip, o ay'a ait günleri yan yana yazdırmak ihtiyacımız olmuştur. Lakin her ay bir birinden farklı gün sayılarına sahip olduğu için, özellikle görselliğe önem veren kullanıcıları için boş sütunlar hoş görüntü oluşturmaz. Böyle durumların üstesinden gelmek için geleneksel Excel Formülleri ile işimiz biraz zorlaşabilir. Makro kullanmak kolaydır ama bazı kullanıcılarda bu yöntemi tercih etmezler ya da makro kullanımını kısıtı vardır.

Böyle durumlar için yeni nesil Excel Formülleri ile geliştirdiğimiz bu dosyayı kullanarak artık sorun yaşamayacaksınız. Üstte 3 ayrı ay'ı birleştirip aldığmız ekran görüntüsü dosyanın nasıl çalıştığını göstermektedir. Hangi ay'ı seçerseniz, ekranda sadece o ay'a ait gün sayısı ve renkleri gelecek, boş hücrelerde veri olmayıp, renklendirme yapılmayacaktır.

İhtiyacı olan üyelerimize fayda sağlaması temennisiyle.
Formülde kullanılan LET, SIRALI, fonksiyonları Excel 365 versiyonlarına özel fonksiyonlardır. Bu versiyon dışında çalışmaması muhtemeldir.
Sayın ziyaretçi,

Formüller ile Puantaj Günlerini Otomatik Oluşturma isimli dosya, sadece VIP Üyeler tarafından indirilebilir.

Sitemize Kayıt olarak ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapıp, VIP Üye olarak eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Google Reklamları yerine reklamınızı yayınlamak ister misiniz?
Reklam Ver
Excel hücrelerinizde, ok tuşlarının dışında;

  • Enter tuşu ile alt hücreye,
  • Shift + Enter tuşları ile üst hücreye
  • Tab ile sağ hücreye,
  • Shift + Tab tuşları ile sol hücreye
gidebilirsiniz.

Backlink Reklam Bu alanda 50 karakterlik açıklama ile web sitenize ait Backlink Reklam yayınlayabilirsiniz.

Yükleniyor...