Formüller ile Kritere Göre Veri Filtreleme

Formüller ile Kriter Bazlı Filtrele Yapma isimli dosyamızda, bir veri sayfasındaki tüm bilgilerin, formüller ile kritere göre nasıl filtreleneceği öğretilir

Formüller ile Kriter Bazlı Filtrele Yapma

Formüller ile Kriter Bazlı Filtrele Yapma

Elimizde bir yıllık çalışanların yaptığı tarih bazlı mesai listesi var ve bu listeden kritere göre filtrelemeler yapmak istiyoruz.

Formüller ile Kritere Göre Veri Filtreleme

Bu verilerimiz üstteki gibidir. Yapılan işlem, ilk resimde belirttiğimiz ay için, tamamen formüller ile filtreleme ve filtrelenen verilerin özetinin listelenmesidir. Excel'in filtre özelliğini hiç kullanmadan, tamamen formüller ile kriterlerinizi belirleyerek filtreleme yapabilirsiniz.

Faydalı olması temennisiyle.

Dosyada kullanılan BENZERSİZ ve FİLTRE formülleri sadece Ofis 365 versiyonlarında çalışır. Eğer dosyayı üye olmadan almak isterseniz, bu ayrıntıya dikkat etmenizi önemle hatırlatırız.

Formüller ile Kritere Göre Veri Filtreleme - Excel Özellikleri:

BAĞ_DEĞ_SAY BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY KAÇINCI AY FİLTRE BENZERSİZ
Sayın ziyaretçi,

Formüller ile Kritere Göre Veri Filtreleme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Formüller ile Kritere Göre Veri Filtreleme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir veri aralığında bulunan formülleri kolay bir şekilde değere çevirmenin kopyala / yapıştırdan daha kolay bir yolu olduğunu biliyor muydunuz?

Veri aralığınızı seçin ve seçimin kenarına sağ tıklayın, biraz sağa hareket ettirin, orijinal pozisyona geri dönün ve sağ tıklamayı bırakın.
Formülleri değerlere dönüştürmek için kullanabileceğiniz bir menünün göründüğüne şahit olacaksınız.

Formülü hızlıca değere çevirme
Yükleniyor...