Formüller ile Kritere Göre Veri Filtreleme

Formüller ile Kriter Bazlı Filtrele Yapma isimli dosyamızda, bir veri sayfasındaki tüm bilgilerin, formüller ile kritere göre nasıl filtreleneceği öğretilir

Formüller ile Kriter Bazlı Filtrele Yapma

Formüller ile Kriter Bazlı Filtrele Yapma

Elimizde bir yıllık çalışanların yaptığı tarih bazlı mesai listesi var ve bu listeden kritere göre filtrelemeler yapmak istiyoruz.

Formüller ile Kritere Göre Veri Filtreleme

Bu verilerimiz üstteki gibidir. Yapılan işlem, ilk resimde belirttiğimiz ay için, tamamen formüller ile filtreleme ve filtrelenen verilerin özetinin listelenmesidir. Excel'in filtre özelliğini hiç kullanmadan, tamamen formüller ile kriterlerinizi belirleyerek filtreleme yapabilirsiniz.

Faydalı olması temennisiyle.

Dosyada kullanılan BENZERSİZ ve FİLTRE formülleri sadece Ofis 365 versiyonlarında çalışır. Eğer dosyayı üye olmadan almak isterseniz, bu ayrıntıya dikkat etmenizi önemle hatırlatırız.

Formüller ile Kritere Göre Veri Filtreleme - Excel Özellikleri:

BAĞ_DEĞ_SAY BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY KAÇINCI AY FİLTRE BENZERSİZ
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Formüller ile Kritere Göre Veri Filtreleme isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel sayfanızda yer alan 0 değerlerini gizlemek için, 0 değerlerinizin olduğu alanı seçip, sağ tıkladıktan sonra; Hücre Biçimlendir -> Sayı sekmesi -> İsteğe Uyarlanmış kısmına tıklayıp, Tür kısmına: 0;-0;;@ yazmanız yeterli olacaktır.
Yükleniyor...