Formüller ile Ay Bazlı İşgünü Listeleme

Formüller ile Ay Bazlı İşgünü Listeleme isimli dosyamızda, seçtiğiniz bir ay'ın sadece işgünü olarak geçerli olan tarihlerini listeleme öğretilir.

Excel'de en çok ihtiyaç olan konulardan biride tarihsel işlemlerdir. Özellikle İŞGÜNÜ bulma işlemlerine, sitemizdeki dosyalara gösterilen ilginin fazlalığından ihtiyaç duyulduğunu gözlemlemekteyiz. Bu örnek dosyada ise, bir listeden seçilecek olan AY ve YIL bilgisi sonrasında, formüller ile o döneme ait işgünleri listelenmektedir.

image-20201027143323-1.png

Üst resimdeki görülen YIL ve AY bilgileri için Veri Doğrulama özelliği kullanılmıştır. Formüllerin daha kısa ve anlamlı olmasını sağlamak amacıyla da Ad Tanımlama ile kısaltma yapılmıştır.

Faydalanılması temennisiyle.

Formüller ile Ay Bazlı İşgünü Listeleme - Excel Özellikleri:

TARİH GÜN EĞER EĞERHATA SOLDAN UZUNLUK AY İŞGÜNÜ.ULUSL Veri Doğrulama Ad Tanımla
Sayın ziyaretçi,

Formüller ile Ay Bazlı İşgünü Listeleme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Formüller ile Ay Bazlı İşgünü Listeleme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de bir liste oluşturduğumuz zaman, verilerin bulunduğu en sağdaki hücreye gitmenin en kolay yolu; Ctrl + › (Sağ Ok) tuşudur.

Fareyi kullanarak en sağdaki hücreye gitmek için, listenizde herhangi bir hücre seçin.

Seçmiş olduğunuz hücrenin sağ sınır çizgisine çift tıklayın.

Bu şekilde, listenin en sağına hızlı bir şekilde gitmiş olursunuz.

Tekrar en sola dönmek isterseniz, Ctrl + ‹ (Sol Ok) tuşlarına basmanız, aynı işlemi fare ile yapmak isterseniz ise, seçili hücrenin sol sınır çizgisine çift tıklamanız yeterli olacaktır.

ipucu18
Yükleniyor...