Formülle Net Brüt Maaş Hesaplamaları

30.00 ₺
  • 1 ay ücretsiz destek
Bu programı satın alabilmeniz için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız gerekmektedir.
Formülle Net Brüt Maaş Hesaplamaları isimli dosya, Excel Formülleri ile netten brüte ve brütten nete maaş hesaplaması yapan bir örnek içerir.

Formülle Net Brüt Maaş Hesaplamaları 2021

Dosyada, hem netten brüte hem de brütten nete hesaplamalarının yıllık bazda yapılabilmesi mümkündür. Tüm veriler yıl bazlı olarak veritabanı mantığında başka sayfalardan tutulduğu için, her yıl parametrelerin değişmesi ile yeni parametreleri yazmanız yeterli olacaktır. Dosyayı bir kez alıp, sürekli kullanabilirsiniz.

SGK Parametreleri

Üstte gördüğünüz resimde, SGK Parametrelerini tanımlayacağınız sayfa bulunmaktadır. Buradaki tanımları her yıl çoğaltmanız yeterli olacaktır.

Vergi Dilimleri Parametreleri

Üstteki resimde ise, Vergi Dilimlerini tanımlayacağınız sayfa görünmektedir. Buraya da her sene yeni açıklanmış olan vergi dilimlerini eklemeniz yeterli olacaktır.

Daha sonra net ve brüt isimli sayfaları kullanarak, hesaplama yapmak istediğiniz YIL bilgisini yazmanız yeterli olacaktır.

Netten Brüte Maaş Hesaplama

Brütten Nete Maaş Hesaplama

Üstteki iki ayrı resimde gördüğünüz üzere, sadece yıl değiştirmeniz yeterli olacaktır. Yıl sütunundaki bilgiler, sgk ve gelir_vergisi isimli sayfalardaki rakamları baz alarak hesaplamaları yapacaktır.

Biz dosyayı en temel maaş hesaplama kriterlerini kullanarak hazırladık. Dosyamızda herhangi bir şifre vs olmadığı için, dilediğiniz şekilde geliştirmeye ve yeni eklemelere açıktır.

Formülle Net Brüt Maaş Hesaplamaları - Excel Özellikleri:

TARİH EĞER DOLAYLI KAÇINCI YUVARLA TOPLA TOPLA.ÇARPIM

Etiketler

Excel Eğitimleri
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#SAYI/0! (#DIV /0!) Hatası

Kurmuş olduğunuz formül ya bir sayıyı sıfıra bölmeye çalışıyor ya da bölme işlemini yapmak için gösterdiğiniz hedef hücrenin içeriği boşttur.

Bu hatayla ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
Yükleniyor...