Formül Kullanarak Koşullu Biçimlendirme

image(29).png

A2 : A27 aralığında Tarihler yazmaktadır. Bunların tümü birbirlerine EŞİT ve 05 Mayıs 2015 Salı günü saat 12:00 şeklindedir. Fakat Sayı Biçimlendirmeleri birbirlerinden FARKLI dır.

F ve G kolonlarında, A kolonunda yazılan tarihler için kullanılan SAYI Biçimlendirmelerine yönelik Tablo mevcut olup seçim yapılmaktadır.

Soru :
A2 : A27 aralığındaki Tarihlerde, tablodan seçilen tarihin Sayı biçimlendirmesi ile AYNI biçimlendirmeye sahip olanların Koşullu Biçimlendirilmesi için nasıl bir formül uygulayabiliriz.

Bilgilendirme

Bu soru, kullanıcılarımızın Excel pratiği yapmalarını sağlamak için hazırlanmıştır. Soruyu soran yazarımız cevabını bilmekte, sizin katılımınızı istemektedir.

Çözüme dair bilginiz varsa çözümünüzü yazabilirsiniz. Eğer cevaba dair bir fikriniz yoksa, "Cevabını bilmiyorum ama çözümü görmek istiyorum." tarzında bir yorum yapabilirsiniz.

Yaptığınız yorum sonrasında 50 puan kazanacak ve sorunun cevabını ile daha önce verilmiş cevapları görebileceksiniz.

Puan Kazanma Adımları Nelerdir?
Kazanılan Puanları Nerede Kullanacağım?

Soruya cevap yazabilmek için giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Sorunun Çözümünde Kullandığımız Excel Özellikleri:

Etiketler

Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
Onbinlerce satırlık Excel hücrelerinizin tamamı seçiliylen ve seçim bozulmadan verilerinizin en alt kısmına, en üst kısmına, en sağ kısmına ya da en son kısmına kolayca gitmek için, sağ ve altta bulunan kaydırma çubuklarının üzerindeyken sağ tıklamanız ve ilgili alana gitmeyi seçmeniz yeterli olacaktır.

Excel Sayfasında Hızlı Seçim Yapma
Yükleniyor...