Filtre Formülü ile Sütunlardan Veri Çekme

admin 10 Temmuz 2020 VIP Dosya
Filtre Formülü ile Sütunlardan Veri Çekme isimli dosyamız ile bir Excel tablosundaki dilediğiniz sütunların bilgisini farklı bir alanda kolayca gösterebilirsiniz.

image-20200710225238-1.png

Üst resimde örneklendirilen bir tablodan, sadece bazı sütunlardaki verileri başka bir yerde ve Excel Formülleri ile göstermek isterseniz, Excel'in FİLTRE formülü bu işlem için biçilmiş kaftandır.

Şu anda sadece Excel 365 kullanıcılarının faydalanabildiği ve yeni nesil Dinamik Excel formülü olan bu formülü kullanarak 3 ayrı yöntemle istediğimiz sonuçları alıyoruz.

Filtre Formülü ile Sütunlardan Veri Çekme

Benzer ihtiyacı olanların faydalanması temennisiyle.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
ESAYIYSA - KAÇINCI - FİLTRE

Daha önce yorum yapılmamış!

Onbinlerce satırlık Excel hücrelerinizin tamamı seçiliylen ve seçim bozulmadan verilerinizin en alt kısmına, en üst kısmına, en sağ kısmına ya da en son kısmına kolayca gitmek için, sağ ve altta bulunan kaydırma çubuklarının üzerindeyken sağ tıklamanız ve ilgili alana gitmeyi seçmeniz yeterli olacaktır.

Yükleniyor...