lordkisame 10 Mayıs 2020 15 Ocak 2021 483 0

Feet/inç Birimini Santimetreye Çevirme

Feet/inç Birimini Santimetreye Çevirme isimli soruda düzensiz şekilde yazılmış Feet/İnç birimlerini cm birimine nasıl dönüştürüleceğinin cevabı aranmaktadır

Feet/inç Birimini Santimetreye Çevirme

Resimde görüldüğü gibi feet - inç şeklinde ve düzensiz olarak girilmiş satırları cm birimine çevirmek istiyoruz. 1 feet in 30.48cm ve 1 inç in 2.54 cm (1feet = 12 inç) olduğunu bildiğimize göre yukarıdaki işlemi yapmak için nasıl bir formülasyon yazarak aşağı doğru çekmemiz gereklidir?

Bilgilendirme

Bu soru, kullanıcılarımızın Excel pratiği yapmalarını sağlamak için hazırlanmıştır. Soruyu soran yazarımız cevabını bilmekte, sizin katılımınızı istemektedir.

Çözüme dair bilginiz varsa çözümünüzü yazabilirsiniz. Eğer cevaba dair bir fikriniz yoksa, "Cevabını bilmiyorum ama çözümü görmek istiyorum." tarzında bir yorum yapabilirsiniz.

Yaptığınız yorum sonrasında 5 puan kazanacak ve sorunun cevabını ile daha önce verilmiş cevapları görebileceksiniz.

Puan Kazanma Adımları Nelerdir?
Kazanılan Puanları Nerede Kullanacağım?

Soruya cevap yazabilmek için giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Kullanılan Excel Özellikleri:

Makrolara açıklama eklenerek değişkenlerin ve yazılan ifadelerin ne anlama geldiği açıklanmak istenebilmekte veya açıklayıcı olduğu düşünülen not ve metinler makrolara eklenebilmektedir. Tek tırnaktan sonraki tüm metinler veya diğer karakterler bir anlam ifade etmez ve yeşil renkte görünürler.

Kodda hata ayıklaması yaparken bazı satırların tek tırnak kullanılarak kapatılması ve işleme konulmaması çok yararlıdır. O kodda yazan işlemin tekrar gerçekleştirilmesi için tek tırnakla başlayan satırdaki tek tırnak işaretini silinebilmektedir.

Backlink Reklam Bu alanda 50 karakterlik açıklama ile web sitenize ait Backlink Reklam yayınlayabilirsiniz.

Yükleniyor...