Excelden Accesse Kayıt Yapma

Excelden Accesse Kayıt Yapma dosyada Excel üzerinden Access dosyasına kayıt yapma, silme, düzeltme, bulma işlemlerinin nasıl yapılacağı öğretilmektedir.

Excelden Accesse Kayıt Yapma

Excel - Access İlişkisi Kurma

Bu dosya Excel üzerinden Access dosyası ile ilgili işlemler yapmak isteyenler için oldukça faydalı bir örnektir. Userform Üzerinden Excel Sayfasına Kayıt Etme isimli dosyamız ile, bir UserForm kullanarak Excel sayfalarına işlemler yapmayı öğretmiştik. Bu dosyamızda ise aynı işlemi bir tık daha gelişmiş olarak Access dosyasına işlem yapma hususlarını kodladık.

Dosyamızda bu işin yapılabilmesi için en temel husus olan ADO yöntemi kullanılmıştır.

Excel - Access İlişkisi Kurma

ADO ile Access dosyasına bağlantı sağladıktan sonra, üstte gördüğünüz gibi,

  • Yeni Kayıt,
  • Kayıt Kopyalama
  • Kayıt Değiştirme
  • Kayıt Silme
  • İptal İşlemleri gibi hususları yerine getiriyoruz.
Dosyayı açtığınızda, bizim örnek olarak eklediğimiz iki kayıt gelecektir.

Listeden Kayıt Seçme

Bu kayıtları seçmek için üstte gördüğünüz kısmı kullanabilirsiniz. Açılan listeden, Access dosyasında kayıtlı olan bilgileri seçtikten sonra, o kayda ilişkin bilgiler UserForm üzerinde listelenecektir. Ekrana gelen kayıtla ilgili olarak kopyalama, düzeltme ya da silme yapabilirsiniz. Yeni bir kayıt yapmak için ise Yeni butonu ile ilerleyebilirsiniz.

Dosyamızı indirip, kendi çalışmalarınıza çok kolay uyarlayabilirsiniz. Bu dosya ADO yöntemin merak edenler için oldukça faydalı olacaktır.
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Excelden Accesse Kayıt Yapma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Excelden Accesse Kayıt Yapma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 5-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
5   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel sayfanızda yer alan 0 değerlerini gizlemek için, 0 değerlerinizin olduğu alanı seçip, sağ tıkladıktan sonra; Hücre Biçimlendir -> Sayı sekmesi -> İsteğe Uyarlanmış kısmına tıklayıp, Tür kısmına: 0;-0;;@ yazmanız yeterli olacaktır.
Yükleniyor...