Excelde Sadece Hafta Sonu Tarihleri Yazılabilsin

admin 10 Eylül 2020 10 Eylül 2020 VIP Dosya
Excelde Sadece Hafta Sonu Tarihleri Yazılabilsin isimli dosyamızda, hafta sonu dışındaki günlere denk gelen tarihlerin kabul edilmemesi öğretilir.

Bir Excel hücresine sadece hafta sonunu içeren tarihleri yazmak için, Veri Doğrulama özelliğine yazılacak bir formül yeterli olacaktır.

Excelde Sadece Hafta Sonu Tarihleri Yazılabilsin

Üstte görüldüğü üzere, 12 ve 13 Eylül tarihleri hafta sonuna denk geldiği için sorunsuz bir şekilde yazılmıştır. Peki 11 Eylül 2020 yazmaya kalkarsak?

O zaman durum aşağıdaki gibi olacaktır:

Excelde Sadece Hafta Sonu Tarihleri Yazılabilsin

Faydalı olması temennisiyle.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
YADA - HAFTANINGÜNÜ - Veri Doğrulama

Teşekkürler üstadım.

Faydalı bir döküman. Elinize sağlık.


Shift tuşunu kullanarak, satır ve sütunlardaki verileri oldukça hızlı bir şekilde yer değiştirebilirsiniz. Örneğin, bir satırda bulunan verileri aşağı ya da yukarı taşımak isterseniz, ilgili satırların numaralarından tamamını seçme yaptıktan sonra, shift tuşunu basılı tutmak suretiyle fare işaretini taşımak istediğiniz aralıktaki herhangi bir hücrenin hemen en alt/üst kısmına getirin.

Hızlı Taşıma

Fare oku bu şekli aldıktan sonra, istediğiniz yere ilgili satırları kolayca taşıyabilirsiniz.

Sütunlar içinde benzer işlemi sütun seçip, ilgili hücrenin sağ/sol kısmına getirip Shift tuşuna basılı tutarak mause ile sürüklemek suretiyle yapabilirsiniz.

Hızlı Taşıma
Yükleniyor...