Excelde Numaraların Başına 90 Ekleme

Excelde Numaraların Başına 90 Ekleme isimli dosyamız, karşık biçimlerde olup, başına 90 eklenmek istenen telefon numaralarının düzenlenmesini öğretir.

Excelde Numaraların Başına 90 Ekleme

Excelde Numaraların Başına 90 Ekleme

Excel'de en çok ihtiyaç duyulan hususlardan biri de, Problemli Telefon Numaralarını Düzeltme yapmaktır. Ne yazık ki ülkemizde sabit bir biçim kullanılmadığından ötürü, herkes telefon numarasını gelişi güzel bir şekilde kaydetmektedir. Tabi böyle olunca, bir düzene ihtiyaç olması halinde, elimizdeki verileri tek tek düzenlemek oldukça zahmetli olabilir. Biz de internette rastladığımız, aşağıdaki soru kapsamında buna bir çözüm üretelim istedik. Soru şu şekildedir:

Elimde 10k numara var bunların bazıları 05xx ile başlıyor bazılar 5xx ile.

Hepsini +90 şeklinde nasıl başlatabilirim?

Bunun için oluşturduğumuz üstte ekran görüntüsünü gördüğünüz örnek dosyamızda, METNEÇEVİR, BİRLEŞTİR ve YERİNEKOY formülleri birlikte kullanılarak sonuç elde edilmiştir.

Excelde Numaraların Başına 90 Ekleme - Excel Özellikleri:

BİRLEŞTİR YERİNEKOY METNEÇEVİR
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Excelde Numaraların Başına 90 Ekleme isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'i kullanırken bir hücreye tıkladıktan sonra, fare ile aşağı/yukarı ilerledikten sonra aktif hücrenin olduğu alana hızlıca geri dönmek için, Ctrl + Backspace kısayolunu kullanabilirsiniz.
Yükleniyor...