Excelde İki Sayı Arasındaki Farkı Bulma

Excelde İki Sayı Arasındaki Farkı Bulma isimli dosya, makrolar ile sayıları karşılaştırıp, aralarındaki farkları yan hücrelerine yazan bir örnek içerir.

Excelde İki Sayı Arasındaki Farkı Bulma

İki Sayının Farkının Bulunması

Üstte gördüğünüz ekran resminde, B ve C sütunlarında rastgele yazılmış sayılar bulunmaktadır. Dosyann işlevi, bu sayılar arasındaki farkları bulmak ve yüzdesel olarak göstermektir. Burada ikinci olan husus, pozitif çıkan değerler ile negatif çıkan değerlerin ayrı ayrı sütunlara yazılmasıdır.

Benzer türde ihtiyaçların epey olduğu bu karşılaştırma işlemlerinin hızlı olması için makro kullanılmıştır. Kodları inceleyip, benzer ihtiyacınız olması halinde kolayca kullanabilirsiniz.

Excelde İki Sayı Arasındaki Farkı Bulma - Excel Özellikleri:

Resize(Olay|Event) InputBox-MsgBox For-Next NumberFormat UBound
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Excelde İki Sayı Arasındaki Farkı Bulma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Excelde İki Sayı Arasındaki Farkı Bulma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir veri aralığınızdaki Yinelenen Değerleri vurgulamak isterseniz;
  1. Excel Şerif Menü Giriş sekmesine tıklama
  2. Koşullu Biçimlendirme simgesine tıklama
  3. Açılan listeden -> Hücre vurgulama kuralları -> Yinelenen Değerler seçmeniz yeterli olacaktır.

Yinelenen değerleri vurgulama
Yükleniyor...