Excelde Çizilen Grafikte Ara Değer Okuma

Excelde Çizilen Grafikte Ara Değer Okuma isimli dosyamız, 3 ayrı formül yöntemi ile oluşturulmuş sonuçların grafiğe yansıtılmasını öğretir.

Excelde Çizilen Grafikte Ara Değer Okuma

Grafik oluşturmak için üstteki gibi basit bir tablo hazırladık. Bu tabloya göre hazırlanacak olan grafikte, bir ara değer oluşturmak ve bunu grafiğe yansıtmak istiyoruz.

Bunun için bir X ve Y değeri girilecek alan oluşturmak faydalı olacaktır. Oluşturulan X ve Y değeri için manuel bir değer giriyoruz.

Ara Değer Oluşturma

Bu işlemin akabinde, KAÇINCI ve KAYDIR formülleri ile oluşturduğumuz X ve Y değerinin, veri tablomuzda hangi değerler ile eşleceğini bulma işlemini gerçekleştiriyoruz.

Eşleşen Değerleri Formülle Bulma

Bulunan ve girilen değerlere bağlı olarak ara değerin grafiğe yansıması aşağıdaki gibi olacaktır.

image-20201108134335-4.png

Grafikten oluşan bulunması istenen Y değerinin, 3 ayrı formül ile doğruluğunun teyit edilmiş halide formülasyon olarak dosyada mevcuttur.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Excelde Çizilen Grafikte Ara Değer Okuma
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel sayfasında var olan bilgilerin özetini görebilmek için, Şerit Menü -> Gözden Geçir -> Çalışma Kitabı İstatistikleri simgesini kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki gibi bir sonuç verecektir:

Çalışma Kitabı İstatistikleri

Bu işlem için Ctrl + Shift + G kısayolunu da kullanabilirsiniz.

Yükleniyor...