Excel Tüm Satırlara Aynı Şeyi Yazma

Excel Tüm Satırlara Aynı Şeyi Yazma isimli makale, bir yazının istediğiniz kadar satıra nasıl kolayca eklenebileceğini öğretmeyi amaçlamaktadır.

Excel Tüm Satırlara Aynı Şeyi Yazma

Excel sayfalarında bir yazıyı çoğaltmak için farklı farklı yöntemler vardır. Bu hızlı yöntemler sayesinde cazip bir hale gelen Excel kullanıcılar tarafından tercih edilir. Şimdi sizlere tüm satırlara aynı metin, numara vs ne yazıyorsanız nasıl çoğaltacağınızı aktaracağız.

Ben A1 hücresine yazdığım bir değerin, 1 - 5 arasındaki tüm satırlara ve sütunlara (aslında hücrelere) tek bir seferde yazdırılmasını örneklendireceğim. Adımlarımız şu şekilde olacaktır.

1. A1 hücresini tıklıyorum.

2. A1 hücresi aktif iken 1 - 5 arasındaki tüm satırlar seçiyorum. Görünüm şu şekilde olacaktır:

Excel Tüm Satırlara Aynı Şeyi Yazma

3. Üstteki görünümü bozmadan, A1 Hücresine ExcelDepo yazıyorum ve ENTER tuşuna basıyorum.

4. Ctrl + D kısayoluna basıyorum. Görüntü şu şekilde olacaktır:

Excel Tüm Satırlara Aynı Şeyi Yazma

5. Görüntüyü bozmadan Ctrl + R kısayoluna basıyorum.

Excel Tüm Satırlara Aynı Şeyi Yazma

Üst resimde gördüğünüz üzere, sadece 2 adımda Excel Tüm Satırlara Aynı Şeyi Yazma işleminin üstesinden kolayca gelmiş olduk. Bu işlemi bir hücre aralığında yapmak istiyorsanız, tüm satırı değil, hücre aralığını seçmeniz ve sonra aynı işlemleri tekrarlamanız yeterli olacaktır.

Excel ile ilgili olası sorularınız için ÜCRETSİZ Excel Destek Forumunu kullanabilirsiniz. Forumda sorularınız için DOSYA YÜKLEMEK ve daha önceki sorulan sorulara eklenmiş olan DOSYALARI İNDİRMEK ÜCRETSİZ'dir.

Excel Tüm Satırlara Aynı Şeyi Yazma - Excel Özellikleri:

SÜTUN SATIR

Etiketler

Excel Eğitimleri
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Makale Arşivi
Excel Hücrelerine eklediğiniz Açıklama kutucuğunun, Araç çubuklarında yer alan Şekli Değiştir iconu ile istediğiniz bir şekilde değiştirebilirsiniz.
Yükleniyor...