Excel Tarih Seçici Ekleme

admin 28 Ağustos 2020 28 Ağustos 2020 VIP Dosya
Excel Tarih Seçici Ekleme isimli bu dosyamızda, Excel sayfaları üzerine MontView nesnesi kullanarak nasıl kolayca istediğiniz tarihi ekleyeceğiniz öğretilir.

Dosyamızda kullanılan MontView nesnesini eklemek için Şerit Menü -> Geliştirici sekmesine tıklıyoruz. (Şerit Menüde Geliştirici sekmesi yoksa, burayı inceleyiniz) Bu sekmede bulunan Ekle simgesine tıkladıktan sonra açılan listenin, ActiveX Denetimleri alanının sağ alt köşesindeki, Diğer Denetimler simgesini tıklıyoruz.

Diğer Denetimler

Üstte resimle de gösterdiğimiz alana tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan pencereden, aşağıdaki resimde gösterdiğimiz nesneyi seçip, Excel sayfamızın herhangi bir yerine çiziyoruz.

MontView Nesnesi

Daha sonra Geliştirici sekmesindeki Tasarım Modunu kapattığmızda, dosyamızda göreceğiniz VB Kodları ile istediğiniz tarihi istediğiniz hücreye tek bir tıklama ile kolayca aktarabilirsiniz.

Bu işlem özellikle Excel ile oluşturulan ve belirli bir tarih biçiminin kullanılmasının istediğini formlarda oldukça fayda sağlayacaktır.

Excel Tarih Seçici Ekleme

Yararlanılması temennisiyle.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
MonthView

https://sites.google.com/site/e90e50/calendar-control-class bu adres detaylı açıklama veriyor.

Merhabalar
Söz konusu monthview control nesnesinin hangi ofis versiyonlarında bulunduğu belirtilir ise daha faydalı bir bilgilendirme olacağı kanaatindeyim,iyi çalışmalar.


Merhaba Onur bey,

Bu nesne 32 bit ofis versiyonlarında genelde otomatik çalışmaktadır. Eğer çalışmıyorsa kolayca register edilebiliyor. Kendi konusunda detaylı anlatmaya çalışacağım.

Selamlar


Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

Sayın Örkmes,

Hayırlı Cuma'lar. Office 365 bireysel Türkçe 64 bit kullanıyorum. Bende açılan "Diğer Denetimler" penceresinde Microsoft ListView Control, Version 6.0 satırı altında; Microsoft MonthView Control 6.0 (SP4) değil, Microsoft Outlook Body Control nesnesi yer alıyor.
Sizi bilgilendirmek istedim. Selâm ve sevgiler.


Selim ağabey merhaba,

Bu nesne VB nesnesi olduğundan dolayı 64 bit Ofis versiyonlarının bir çoğunda desteklenmiyor. Excel ön kısımda sürekli olarak güncelleme yaparken, Visual Basic kısmı çıktığı günden beri aynısı. Bir güncelleme gelmedikçe, makrolar ile işi olanların 32 bit Ofis kullanmalarını tavsiye ederim.

Saygılar ve selamlar benden de.Excel'de formül yazarken, klavye, fare karmaşası yaşanır. Formül yazarken tamamen fare kullanmak isterseniz, son aşamada formülü tamamlamak için klavyeden Enter tuşuna basmanız gerekecektir.

Klavyeyi hiç kullanmadan, formülünüzü bitirdikten sonra, tik işaretini basmanız, klavye kullanmanıza gerek duymamanızı sağlayacaktır.
Yükleniyor...