Excel Sayfalar Arası Geçiş

Excel Sayfalar Arası Geçiş isimli bu kısa yazıda, bir çalışma kitabındaki sayfalar arası geçiş yöntemleri aktarılmaktadır.

Bir çalışma kitabı üzerinde yer alan çalışma sayfaları arasında geçiş yapmak için bir kaç tane farklı yöntem vardır. Bunlar basit bir şekilde şöyle sıralanabilir:

 1. Önceki Sayfaya Gitmek için Ctrl + Page Up, Sonraki Sayfaya Gitmek için Ctrl + Page Down kısayolunu kullanabilirsiniz.

  Bu iki kısayolu kullanmak en kısa ve kolay yöntem olacaktır. Lakin dezavantajı, sıra ile geçiş sağladığı için, çoklu sayfalarda tek tek tüm sayfaları dolaşmanız gerekir.

 2. Excel ekranındayken farenin sol tuşu ile, sayfalar sekmesinden seçim yapmak.

  Bu yöntem fare kullanmayı sevmeyenler için oldukça sıkıcı ve zordur. Ekrana sığan bir kaç sayfa için faydalı olabilir ama birden fazla sayfa varsa ve ekrana sığmıyorsa, tercih edilen bir yöntem olmayacaktır.

  Fare ile sayfalar arası geçiş

 3. Eğer çalışma kitabınızda çok fazla sayfa varsa, hemen üst resimde yer alan Sayfa1 yazısının solundaki sola ve sağa bakan iki küçük ok işaretine sağ tıklama ile işlem yapabilirsiniz. Bu alana sağ tıkladıktan sonra hemen alttaki görüntüyü alacaksınız.

  Sayfa barına sağ tıklama

  • Eğer ilk seçeneği seçerseniz, (Ctrl + Sol kısayolundaki Sol ibaresi farenin sol tıklamasını ifade eder) Excel sizi en son sayfaya götürecektir.

  • İkinci seçeneği seçerseniz, hemen aşağıda göreceğiniz şekilde bir liste açılacaktır.

   Sayfa Listesi

   Ekranda işaretli olarak gelen sayfa, sizin aktif olarak ekranda gördüğünüz sayfadır. Buradan istediğiniz bir sayfayı seçebilirsiniz. Bu yöntem çok fazla sayfada oldukça faydalıdır. Sayfa seçimi yaptıktan sonra bu pencere kendiliğinden kaybolacaktır.

Bu 3 yöntem ile Excel Sayfalar Arası Geçiş işlemlerinizi yapabilirsiniz. Hangi yöntemi kullanmak size kalmış :)

Excel Sayfalar Arası Geçiş - Excel Özellikleri:

Workbook Worksheet

Etiketler

Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Makale Arşivi
Bir çalışma kitabına farklı cihazlardan erişebilmek, çalışma kitabını başkalarıyla paylaşabilmek ve çalışma kitabı üzerinde işbirliği yapmak için çalışma kitabını OneDrive’a kaydedin.
Bunun için;
 1. Şerit Menü'den Dosya > Farklı Kaydet’i seçin.
  • İş veya okul için
   OneDrive - <Şirket adı> seçeneğini belirleyin.
  • Kişisel dosyalar için
   OneDrive - Bireysel’i seçin.
 2. Bir dosya adı girin ve Kaydet’i seçin.
Not: Hesabınızda oturum açmanız gerekebilir.
Yükleniyor...