03 Aralık 2020 03 Aralık 2020 263

Excel Sayfalar Arası Geçiş

Excel Sayfalar Arası Geçiş isimli bu kısa yazıda, bir çalışma kitabındaki sayfalar arası geçiş yöntemleri aktarılmaktadır.

Bir çalışma kitabı üzerinde yer alan çalışma sayfaları arasında geçiş yapmak için bir kaç tane farklı yöntem vardır. Bunlar basit bir şekilde şöyle sıralanabilir:

 1. Önceki Sayfaya Gitmek için Ctrl + Page Up, Sonraki Sayfaya Gitmek için Ctrl + Page Down kısayolunu kullanabilirsiniz.

  Bu iki kısayolu kullanmak en kısa ve kolay yöntem olacaktır. Lakin dezavantajı, sıra ile geçiş sağladığı için, çoklu sayfalarda tek tek tüm sayfaları dolaşmanız gerekir.

 2. Excel ekranındayken farenin sol tuşu ile, sayfalar sekmesinden seçim yapmak.

  Bu yöntem fare kullanmayı sevmeyenler için oldukça sıkıcı ve zordur. Ekrana sığan bir kaç sayfa için faydalı olabilir ama birden fazla sayfa varsa ve ekrana sığmıyorsa, tercih edilen bir yöntem olmayacaktır.

  Fare ile sayfalar arası geçiş

 3. Eğer çalışma kitabınızda çok fazla sayfa varsa, hemen üst resimde yer alan Sayfa1 yazısının solundaki sola ve sağa bakan iki küçük ok işaretine sağ tıklama ile işlem yapabilirsiniz. Bu alana sağ tıkladıktan sonra hemen alttaki görüntüyü alacaksınız.

  Sayfa barına sağ tıklama

  • Eğer ilk seçeneği seçerseniz, (Ctrl + Sol kısayolundaki Sol ibaresi farenin sol tıklamasını ifade eder) Excel sizi en son sayfaya götürecektir.

  • İkinci seçeneği seçerseniz, hemen aşağıda göreceğiniz şekilde bir liste açılacaktır.

   Sayfa Listesi

   Ekranda işaretli olarak gelen sayfa, sizin aktif olarak ekranda gördüğünüz sayfadır. Buradan istediğiniz bir sayfayı seçebilirsiniz. Bu yöntem çok fazla sayfada oldukça faydalıdır. Sayfa seçimi yaptıktan sonra bu pencere kendiliğinden kaybolacaktır.

Bu 3 yöntem ile Excel Sayfalar Arası Geçiş işlemlerinizi yapabilirsiniz. Hangi yöntemi kullanmak size kalmış :)

Kullanılan Excel Özellikleri:

Makale Serileri

Makale Arşivi

#DEĞER! (#VALUE!) Hatası

Bir formülde hücrelere başvuru yapan matematik işlemlerde büyük ihtimal ile metin kullanmışsanız bu tür bir hata alabiliyorsunuz.

Bu hata ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Backlink Reklam Bu alanda 50 karakterlik açıklama ile web sitenize ait Backlink Reklam yayınlayabilirsiniz.

Yükleniyor...