Excel Sayfa Koruması Kaldırma

Excel Sayfa Koruması Kaldırma isimli yazımızda, Excel sayfalarına konan sayfa koruma özelliğinin nasıl kaldırılacağının öğretilmesi işlenmiştir.

Sayfa Koruması Nasıl Kaldırılır

Excel sayfanızda bazı hücrelere giriş ya da farklı işlemler yaparken uyarı çıkıyorsa, sayfaya bir koruma konmuş demektir. Bu durumda korumanın kaldırılması gerekir. Korumayı kaldırmak için, Şerit Menü -> Gözden Geçir sekmesinden Sayfa Korumasını Kaldır simgesini tıklamanız gerekir. Lakin, çalışma kitabı koruması için bir parola belirlenmişse, bu parolayı bilmeniz gerekir. Aksi durumda koruma kaldırılmayacaktır.

Excel Sayfa Koruması Kaldırma - Excel Özellikleri:

Protect UnProtect

Etiketler

Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Makale Arşivi
Shift tuşunu kullanarak, satır ve sütunlardaki verileri oldukça hızlı bir şekilde yer değiştirebilirsiniz. Örneğin, bir satırda bulunan verileri aşağı ya da yukarı taşımak isterseniz, ilgili satırların numaralarından tamamını seçme yaptıktan sonra, shift tuşunu basılı tutmak suretiyle fare işaretini taşımak istediğiniz aralıktaki herhangi bir hücrenin hemen en alt/üst kısmına getirin.

Hızlı Taşıma

Fare oku bu şekli aldıktan sonra, istediğiniz yere ilgili satırları kolayca taşıyabilirsiniz.

Sütunlar içinde benzer işlemi sütun seçip, ilgili hücrenin sağ/sol kısmına getirip Shift tuşuna basılı tutarak mause ile sürüklemek suretiyle yapabilirsiniz.

Hızlı Taşıma
Yükleniyor...