Excel Sağdan Boşluğa Kadar Al

Excel Sağdan Boşluğa Kadar Al başlıklı dosya, bir hücredeki yazan cümle içindeki en son kelimeyi, boşluğa kadar nasıl alacağınızı öğretmektedir.

Excel Sağdan Boşluğa Kadar Al

Excel Sağdan Boşluğa Kadar Al

Üstte gördüğünüz üzere, hem 3 hem 2 kelimeden oluşan iki isminde sadece en sağda kalan, yani soyadları listelenmiştir. Kullanılan formüller, SAĞDAN, UZUNLUK, BUL ve YERİNEKOY formülleridir.

Benzer işlemler için Makro ile Ad Soyad Ayırma, Formül ile Ad Soyad Ayırma İşlemi, Ad Soyad Kırpma ve Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon ile Ad Soyad Ayırma İşlemi isimli dosyalarımızı da inceleyebilirsiniz.

Excel Sağdan Boşluğa Kadar Al - Excel Özellikleri:

BUL UZUNLUK SAĞDAN YERİNEKOY

Etiketler

#excel sağdan boşluğa kadar al
Sayın ziyaretçi,

Excel Sağdan Boşluğa Kadar Al isimli dosyayı Doğrulanmış Hesaba sahip ve E-Posta Bültenimize Abone olan ExcelDepo üyeleri ÜCRETSİZ olarak indirilebilirler.

Dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve hesabınızı doğrulamanız yeterli olacaktır.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Yazdığınız uzunca Excel formülleri, formül çubuğumuza sığmıyorsa, farenizi formül çubuğunun alt kısmına getirip basılı tutmak suretiyle, aşağı doğru çekerek formül çubuğunuzu genişletebilirsiniz.

Formül alanını büyütme

Formül alanını büyütme

Bu işlemi daha hızlı yapmak için Ctrl + Shift + U kısayolunu kullanabilirsiniz.
Yükleniyor...