Excel Makroları ile Satır Gizleme

Excel Makroları ile Satır Gizleme isimli bu dosya, bir Excel sayfası üzerinden bulunan ComboBox nesnesinde seçilen veri haricindeki diğer verilere ait satırların nasıl gizleneceğini öğretmektedir.

Excel Makroları ile Satır Gizleme

Basit bir tablomuz ve bir ComboBox nesnemiz var. Bu nesneden seçtiğimiz harcama kodunu B3 hücresine yazdırıp, bunun dışında kalan harcama kodlarının satırlarını ise gizliyoruz.

Sonuç:

image-20200623110428-2.png

Faydalı olması temennisiyle.

Excel Makroları ile Satır Gizleme - Excel Özellikleri:

ComboBox Hidden
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Excel Makroları ile Satır Gizleme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Excel Makroları ile Satır Gizleme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Metni Kaydır

Bir Excel hücresinde, üst resimdeki gibi yazdığınız metin, hücre genişliğini aşıyorsa ve siz bu genişliği arttırmadan, yüksekliğin otomatik olarak ayarlanmasını istiyorsanız;
Hücre seçiliyken, Excel Şerit Menü -> Giriş -> Metni Kaydır simgesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Metni Kaydır

Metni Kaydır
Yükleniyor...