Excel Makroları ile Rastgele Sayı Üretme

Excel Makroları ile Rastgele Sayı Üretme isimli dosyada, bir UserForm üzerinde belirlediğiniz aralıklarda rastgele sayı üretici bir örnek yer alır.

Excel Makroları ile Rastgele Sayı Üretme

Üstte göreceğiniz formdaki gibi, iki değeri belirleyip, bu değerlere bağlı kalacak şekilde bir sayının rastgele bulunmasını gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle çekiliş işlemleri için faydalı olabilecek bu dosyada sonuç aşağıdaki gibi görünecektir.

Excel Makroları ile Rastgele Sayı Üretme

Faydalanılması temennisiyle.

Excel Makroları ile Rastgele Sayı Üretme - Excel Özellikleri:

UserForm TextBox CommandButton Label InputBox-MsgBox DoEvents
Sayın ziyaretçi,

Excel Makroları ile Rastgele Sayı Üretme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Excel Makroları ile Rastgele Sayı Üretme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de bir liste oluşturduğumuz zaman, verilerin bulunduğu en sağdaki hücreye gitmenin en kolay yolu; Ctrl + › (Sağ Ok) tuşudur.

Fareyi kullanarak en sağdaki hücreye gitmek için, listenizde herhangi bir hücre seçin.

Seçmiş olduğunuz hücrenin sağ sınır çizgisine çift tıklayın.

Bu şekilde, listenin en sağına hızlı bir şekilde gitmiş olursunuz.

Tekrar en sola dönmek isterseniz, Ctrl + ‹ (Sol Ok) tuşlarına basmanız, aynı işlemi fare ile yapmak isterseniz ise, seçili hücrenin sol sınır çizgisine çift tıklamanız yeterli olacaktır.

ipucu18
Yükleniyor...