Excel Listeleme Formülü

Excel Listeleme Formülü isimli dosyamızda, bir veri aralığındaki bilgilerin Excel formülleri ile nasıl listeleneceği öğretilmektedir.

Veri Tablosu

Üstteki ekran görüntüsünde, elimizdeki verilerin olduğu tablonun bir kısmı görünmektedir. Resimde anlaşılacağı üzere, elimizde üç ayrı listelenebilecek bir veri tablomuz var. Öncelikle; Excel formülleri ile listeleme yapacaksanız, ihtiyacınızın ne olduğu kullanılacak doğru formül için çok önemlidir. Biz bu örneğimizde X sayıda en iyi ve en kötü puan alanların listelemesi yapmayı işleyeceğiz.

Öncelikle boş bir sayfanın herhangi bir satırına listeleme yapmak istediğimiz adeti yazalım. Daha sonra ise alt alta gelecek şekilde sıra numaralarını vermek faydalı olacaktır. Dosyamızda sadece ilk satır numarası elle yazılmış olup, alt alta giden sıralı liste, listelenecek sayı kadar otomatik olarak arttırılmıştır.

Bu işlemden sonra en yüksek puanı alan beş kişiyi özellik listesinde belirttiğimiz formüller ile kolayca listeliyoruz.

Büyükten Küçüğe Göre Listeleme

İkinci aşamada ise tam tersi olarak en düşük puan almış 10 kişiyi listelemek istiyoruz. Aynı sistemle sadece tek bir formülü farklılaştırarak aşağıdaki sonucu elde ediyoruz.

Küçükten Büyüğe Göre Listeleme

Sizlerde Excel'de listeleme yapmak isterseniz, bu dosyamızdaki formüller ile neredeyse her türlü işlemin üstesinden kolayca gelebilirsiniz.

Faydalı olması temennisiyle.

Excel Listeleme Formülü - Excel Özellikleri:

EĞERSAY EĞER EĞERHATA İNDİS BÜYÜK S SATIR KÜÇÜK
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Excel Listeleme Formülü isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Excel Listeleme Formülü isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel verilerinizin çıktısını alırken, ilk satırda kullandığınız başlığın, tüm sayfalarda otomatik yazdırılması için;
  1. Excel Şerit Menü Sayfa Düzeni sekmesi,
  2. Sayfa Yapısı grubunun sağ alt kısmındaki, küçük aşağı ok simgesine tıklama,
  3. Açılan Sayfa Yapısı penceresinin çalışma Sayfası sekmesine tıklama,
  4. üste yinelenecek satırlara tıkladıktan sonra, fareniz ile 1. satıra tıklayıp Tamam demeniz yeterli olacaktır.

Her Sayfada Başlığı Yazdırma
Yükleniyor...