Excel İnternet Sitesinden Veri Çekme

Excel İnternet Sitesinden Veri Çekme isimli bu dosyamızda, bir web sitesinden nasıl veri çekileceğini en basit haliyle kodlaması öğretilir.

Dosyamızda örnek olarak, çok üzerinde durmadığımız YouTube kanalımıza eskilerden eklediğimiz dosya tanıtım videoların isimleri ve görüntüleme sayılarını listelemeyi işledik. Excel ile internetten veri çekmek için en basit yöntem, web sitesinin kaynak kodlarına ulaşmak ve oradaki ilgili nesnelere döngü atarak verileri Excel'e aktarmaktır.

Bu veri listeleme için XmlHttp Request yöntemi kullanılmış olup, https://www.youtube.com/c/ExcelDepo/videos adresindeki videolarımız ve görüntüleme sayıları aşağıda göreceğiniz gibi Excel'e aktarılmıştır.

Excel İnternet Sitesinden Veri Çekme

Eğer herhangi bir web sitesinden Excel'e veri aktarmak isterseniz, Destek Forumumuza üye olarak, ya herkese açık bir alandan ücretsiz ya da özel olarak bir Destek Talebi oluşturarak talebinizi bize iletebilirsiniz.

Faydalı olması temennisiyle.

Excel İnternet Sitesinden Veri Çekme - Excel Özellikleri:

XmlHttp Request
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Excel İnternet Sitesinden Veri Çekme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Excel İnternet Sitesinden Veri Çekme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir veri aralığınızdaki Yinelenen Değerleri vurgulamak isterseniz;
  1. Excel Şerif Menü Giriş sekmesine tıklama
  2. Koşullu Biçimlendirme simgesine tıklama
  3. Açılan listeden -> Hücre vurgulama kuralları -> Yinelenen Değerler seçmeniz yeterli olacaktır.

Yinelenen değerleri vurgulama
Yükleniyor...