Excel İmsakiye 2021

Excel İmsakiye 2021 isimli dosyamız ile Ramazan-ı Şerif ay'ı boyunca ezan vakitlerini Excel ile takip etmenizi sağlayan bir örnek içermektedir.

Excel İmsakiye 2021

Excel ile Namaz Vakitleri Takibi

Dosya, namaz vakitlerinin Diyanetin web sitesinden anlık olarak almaktadır ve dosyayı kolayca ve sürekli olarak kullanabilirsiniz.

Dosyamızdaki kodlar şifrelenmiştir lakin, Ramazan ay'ının paylaşım ruhuna uygun olsun diye şifremizi yorum yazan herkese gösteriyoruz.

Dosyadaki kodlarda, internetten veri çekme işlemleri ilgilenenler için ders niteliğinde olduğu için dosyamız epey kıymetli ve bize özeldir.

Dosyanın vba kodları şifrelidir. Açılış şifresi bulunmamaktadır. Dosyayı indirip vba kodlarına ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz. Eğer kodlarını incelemek isterseniz, emeğe saygı kapsamında, bir yorum yaparak şifrenin ne olduğu görebilirsiniz.

Hayırlı Ramazanlar dileğiyle...

İstanbul seçildiği zaman, listede olmayan ilçeler göreceksiniz. Listede sadece İstanbul merkezden önce ve sonra olan ilçelerin isimleri vardır. Bu listede ismi olmayan ilçeler için İSTANBUL seçimi yapılmalıdır.
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Excel İmsakiye 2021 isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

acemı bır exelcı olarak sıstemı merak ettım sıfresını paylasırsanız sevınırım

Çok teşekkürler

Run-time error: 76 iletisi çıkıyor.

Windows 10 ve excel 64 bit kullanıyorum. Excel İmsakiye 2021 dosyasını indirip, şifreyi yazdıktan sonra Form açılmıyor. Nedeni ne olabilir?
Bahadır, sol gözümde iç kanama olduğu için, 4 aydır görme kaybı yaşamaktaydım. Yeni yeni düzeliyorum. Bu nedenle de sitemize yeterince giremedim. Selam ve sevgilerimle..


Selim ağabey çok geçmiş olsun. Tez şifa dilerim.
Dosyayı akşam revize ettim ve sorunsuz çalıştırarak ekledim.
Ayarlardan İL/İLÇE seçtikten sonra bir kapatıp tekrar UserForm'u çalıştırıp dener misiniz?


Hayırlı Ramazanlar dilerim. Bizlere çok yararlı olacak İmsakiye için teşekkür eder ve hayırlı işler dilerim.


Hayırlı Ramazanlar Selim ağabey.

Selamlar, saygılar.Makrolara açıklama eklenerek değişkenlerin ve yazılan ifadelerin ne anlama geldiği açıklanmak istenebilmekte veya açıklayıcı olduğu düşünülen not ve metinler makrolara eklenebilmektedir. Tek tırnaktan sonraki tüm metinler veya diğer karakterler bir anlam ifade etmez ve yeşil renkte görünürler.

Kodda hata ayıklaması yaparken bazı satırların tek tırnak kullanılarak kapatılması ve işleme konulmaması çok yararlıdır. O kodda yazan işlemin tekrar gerçekleştirilmesi için tek tırnakla başlayan satırdaki tek tırnak işaretini silinebilmektedir.
Yükleniyor...