Excel ile Mantıksal İşlem Kurgusu

Excel ile Mantıksal İşlem Kurgusu isimli dosya, küçük bir beyin jimnastiği için hazırlanmış bir soruyu Excel ile çözmeyi öğreten bir örnek içerir.

Excel ile Mantıksal İşlem Kurgusu

Excel ile Mantıksal Algoritma

Özellikle sosyal medyada, üst resmin B sütununda göreceğiniz türde sorularla çok fazla karşılaşırsınız. Bu soruda, sosyal medyada karşılaştığım bir soruydu ve sistemi Excel ile çözüp, hem sizlere küçük bir beyin jimnastiği yaptırmak hem de formülleri incelemeniz açısından paylaşmak istedim.

Dosyayı indirenler, H ve I sütunlarındaki formülleri alta kopyalayınca cevaba da ulaşmış olacaklar. Dosyayı indirmeden cevap vermek isteyenlerin de cevaplarını beklerim :)

Excel ile Mantıksal İşlem Kurgusu - Excel Özellikleri:

BUL SOLDAN PARÇAAL
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Excel ile Mantıksal İşlem Kurgusu isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Excel ile Mantıksal İşlem Kurgusu isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de formüller arasındaki kullandığımız değerlerin sonuçlarını görmek için, F9 tuşunu kullanabilirsiniz.

Formül çubuğunda yer alan formülü seçtikten sonra F9 tuşuna bastığımızda, seçtiğiniz alandaki formülün değerini görürsünüz. Bu yöntem özellikle uzun formüllerde ve hata veren formüllerde yer alan değerleri görmek için oldukça kullanışlıdır.
Yükleniyor...