Excel ile Haftanın İlk Gününü Bulma

Excel ile Haftanın İlk Gününü Bulma isimli dosyamızda, içinde bulunduğumuz ya da herhangi bir hafta numarasına göre gün bulma işlemi yapılır.

Excel ile Haftanın İlk Gününü Bulma

Buradaki hesaplamalar, hafta Pazartesiden başlar ve Pazar günü sona erer biçimine göre düzenlenmiştir.

Eğer hafta başlangıcı, başka bir günden başlıyorsa, HAFTANINGÜNÜ(…..;2) işlevindeki 2 yerine UYGUN olan numaranın yazılması ve Gün Seçim Tablosunda da Günleri o günden başlatarak listelemek gerekir.

Üstte ekran görüntüsünü göreceğiniz dosyamızda, Excel'in aşağıdaki listede göreceğiniz faydalı özelliklerini de bir arada kullandık. Tarih formüllerine ilgi duyan Excel kullanıcıları için fayda sağlayacağını umuyorum.

Excel ile Haftanın İlk Gününü Bulma - Excel Özellikleri:

TARİH İNDİS HAFTANINGÜNÜ OptionButton Koşullu Biçimlendirme Veri Doğrulama
Sayın ziyaretçi,

Excel ile Haftanın İlk Gününü Bulma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Excel ile Haftanın İlk Gününü Bulma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

YARARLI KISAYOLLAR
Hızlı Kenarlık Ekleme Ctrl Shift &
Sayfalar Arası Geçiş Sonraki Sayfa Ctrl Page Down
Formül Ekle Shift F3
Soldaki Veriyi Kopyalama Ctrl R
Dosya Açma Ctrl O
Excel Hücrelerine eklediğiniz Açıklama kutucuğunun, Araç çubuklarında yer alan Şekli Değiştir iconu ile istediğiniz bir şekilde değiştirebilirsiniz.
Yükleniyor...