Excel ile Beyaz Yaka Çekiliş Sistemi

Excel ile Beyaz Yaka Çekiliş Sistemi başlıklı dosyamız, yeni yılda birbirine hediye almayı Excel ve Outlook ile yaparak kolaylaşıran bir örnektir.

Excel ile Beyaz Yaka Çekiliş Sistemi

Excel ile Beyaz Yaka Çekiliş Sistemi

Yeni yılın başladığı şu günlerde, özellikle ofislerde çalışan, "Beyaz Yaka" diye tabir ettiğimiz çalışanlar arasında yaygın olan hediyeleşme geleneği vardır. Gerek departman arası, gerek şirket arası çalışanların isimleri yazılır ve her çalışan bir kişiyi çeker. Kimin ismi çıkarsa da, o kişiye belirlenmiş limitler kapsamında bir hediye alır. Hediyeler alınana kadar da eminim çoğu ofiste bu durumun geyikleri dönüyordur.

Bu sene Covid 19 nedeniyle çoğu kişi Evden Çalışma modeline geçtiği için, biz de bu hediyeleşme sistemini, kime hediye alacağını Excel ile çalışanların e-posta adreslerine gönderecek şekilde örneklendirdik. Dosyamız oldukça basit bir çalışma algoritmasına sahiptir. Üstte gördüğünüz gibi, A sütununa çalışanın ismi, B sütununa ise e-posta adresini yazmak yeterli olacaktır. Bu işlemin tamamlanmasına müteakiben, Çekilişi Başlat butonuna tıklandığında isimler rastgele birbiri ile eşleşir ve kime hediye alacaksa, o kişinin bilgisi e-posta adresine iletilir.

Excel ile Beyaz Yaka Çekiliş Sistemi

Dosyamız örnek amaçlı ve yol gösterici nitelikte olup, geliştirmeye açıktır.

Dosyada kullanılan VBA kodları şifrelenmiş olup, şifre yorum yapılması sonrasında otomatik olarak görünecektir. VIP Üyelerimiz şifreyi yorum yapmadan da görebilmektedirler.

Excel ile hediye, kura çekme üzerine yaptığımız bazı dosyalarımızın isimleri de şunlardır.
Hediye Bazlı Kura Çekme Örneği, Excel Makroları ile Basit Kura Çekme, Excel ile Kura Çekim Yapma Örneği, Basit Çekiliş Yapmak

Excel ile Beyaz Yaka Çekiliş Sistemi - Excel Özellikleri:

CommandButton Rnd Count InputBox-MsgBox TimeValue While-Wend Cells Int UBound
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Excel ile Beyaz Yaka Çekiliş Sistemi isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Excel ile Beyaz Yaka Çekiliş Sistemi isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

eline sağlık

teşekkürler

Emeği geçen herkese teşekkürler


Bir veri aralığınızdaki Yinelenen Değerleri vurgulamak isterseniz;
  1. Excel Şerif Menü Giriş sekmesine tıklama
  2. Koşullu Biçimlendirme simgesine tıklama
  3. Açılan listeden -> Hücre vurgulama kuralları -> Yinelenen Değerler seçmeniz yeterli olacaktır.

Yinelenen değerleri vurgulama
Yükleniyor...