Ücretsiz dosya indirmek için üyelik oluşturup, dosyayı indirip işini gördükten sonra, "hesabımı silin" şeklinde aldığımız artan talepler kapsamında; yayın hayatımız devam ettikçe ÜCRETSİZ DOSYA İNDİRME özelliğimizi devre dışı bırakmış bulunuyoruz.

Sitemizden dosya indirmek için Üyelik Paketi satın alabilirsiniz ya da dilerseniz İletişim bölümünden hesap silme talebinde bulunabilirsiniz.

Excel ile Beyaz Yaka Çekiliş Sistemi

Excel ile Beyaz Yaka Çekiliş Sistemi başlıklı dosyamız, yeni yılda birbirine hediye almayı Excel ve Outlook ile yaparak kolaylaşıran bir örnektir.

Excel ile Beyaz Yaka Çekiliş Sistemi

Excel ile Beyaz Yaka Çekiliş Sistemi

Yeni yılın başladığı şu günlerde, özellikle ofislerde çalışan, "Beyaz Yaka" diye tabir ettiğimiz çalışanlar arasında yaygın olan hediyeleşme geleneği vardır. Gerek departman arası, gerek şirket arası çalışanların isimleri yazılır ve her çalışan bir kişiyi çeker. Kimin ismi çıkarsa da, o kişiye belirlenmiş limitler kapsamında bir hediye alır. Hediyeler alınana kadar da eminim çoğu ofiste bu durumun geyikleri dönüyordur.

Bu sene Covid 19 nedeniyle çoğu kişi Evden Çalışma modeline geçtiği için, biz de bu hediyeleşme sistemini, kime hediye alacağını Excel ile çalışanların e-posta adreslerine gönderecek şekilde örneklendirdik. Dosyamız oldukça basit bir çalışma algoritmasına sahiptir. Üstte gördüğünüz gibi, A sütununa çalışanın ismi, B sütununa ise e-posta adresini yazmak yeterli olacaktır. Bu işlemin tamamlanmasına müteakiben, Çekilişi Başlat butonuna tıklandığında isimler rastgele birbiri ile eşleşir ve kime hediye alacaksa, o kişinin bilgisi e-posta adresine iletilir.

Excel ile Beyaz Yaka Çekiliş Sistemi

Dosyamız örnek amaçlı ve yol gösterici nitelikte olup, geliştirmeye açıktır.

Dosyada kullanılan VBA kodları şifrelenmiş olup, şifre yorum yapılması sonrasında otomatik olarak görünecektir. VIP Üyelerimiz şifreyi yorum yapmadan da görebilmektedirler.

Excel ile hediye, kura çekme üzerine yaptığımız bazı dosyalarımızın isimleri de şunlardır.
Hediye Bazlı Kura Çekme Örneği, Excel Makroları ile Basit Kura Çekme, Excel ile Kura Çekim Yapma Örneği, Basit Çekiliş Yapmak

Excel ile Beyaz Yaka Çekiliş Sistemi - Excel Özellikleri:

CommandButton Rnd Count InputBox-MsgBox TimeValue While-Wend Cells Int UBound

Etiketler

#Excel ile Beyaz Yaka Çekiliş Sistemi
Sayın ziyaretçi,

Excel ile Beyaz Yaka Çekiliş Sistemi isimli dosyayı Doğrulanmış Hesaba sahip ve E-Posta Bültenimize Abone olan ExcelDepo üyeleri ÜCRETSİZ olarak indirilebilirler.

Dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve hesabınızı doğrulamanız yeterli olacaktır.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

teşekkürler

Emeği geçen herkese teşekkürler


Excel'de bir liste oluşturduğumuz zaman, verilerin bulunduğu en son hücreye gitmenin en kolay yolu; Ctrl + v (Aşağı Ok) tuşudur.
Fareyi kullanarak en alt hücreye gitmek için, listenizde herhangi bir hücre seçin. Seçmiş olduğunuz hücrenin sınır çizgisine çift tıklayın.
Bu şekilde, listenin en sonuna hızlı bir şekilde gitmiş olursunuz.
Tekrar en üste dönmek isterseniz, Ctrl + ^ (Yukarı Ok) tuşlarına basmanız, aynı işlemi fare ile yapmak isterseniz ise, seçili hücrenin üst sınır çizgisine çift tıklamanız yeterli olacaktır.
en son hücreye gitme
Yükleniyor...