Excel Hücrelerinde Yasaklı Kelime Kullanımını Engelleme

Excel Hücrelerinde Yasaklı Kelime Kullanımını Engelleme isimli dosyada, bir hücreye istenmeyen kelimelerin girişinin nasıl yapılacağı öğretilmektedir.

Yasaklı kelime kullanımını engelleme, özellikle web sitelerinde çok fazla başvurulan bir yöntemdir. Peki bu yöntemi Excel'de uygulama imkanımız var mı? Bunun cevabı EVET olacaktır.
Excel'in bize sunduğu ve limitlerini henüz bilemediğimiz muhteşem özellikler ile her türlü sorunun üstesinden gelebiliriz. Yasaklı kelimelere izin vermemek içinde, bu muhteşem özelliklerden Veri Doğrulama bize çare olacaktır.

Veri Tablosu

Üstte gördüğünüz gibi bir hücre aralığına yasaklı kelimeleri tanımladık. Daha sonra Veri Doğrulama özelliğine, aşağıdaki listede yer alan formülleri ile gerekli işlemleri atadıkt Bu işlem sonrasında, artık istemediğimiz kelimelerin girilmesi engellemiş oluyoruz.

Excel Hücrelerinde Yasaklı Kelime Kullanımını Engelleme

Özellikle Excel'i bir form olarak kullanmak ve bir başkasından veri doldurmasını istediğinizde, bu tür kontroller çok faydalı olacaktır.

Yararlanılması temennisiyle.

Excel Hücrelerinde Yasaklı Kelime Kullanımını Engelleme - Excel Özellikleri:

ESAYIYSA MBUL TOPLA Veri Doğrulama
Sayın ziyaretçi,

Excel Hücrelerinde Yasaklı Kelime Kullanımını Engelleme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Excel Hücrelerinde Yasaklı Kelime Kullanımını Engelleme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

YARARLI KISAYOLLAR
Yazdırma Ctrl P
Dosya Açma Ctrl O
Hücreyi Kopyalama/Çoğaltma Ctrl Sürükle
Bitişik Olmayan Hücreler Seçme Ctrl Tıklama
Soldaki Veriyi Kopyalama Ctrl R
Excel'de uzun veri doğrulama listeleri, klasik formüller kullanarak aranılabilir olması nasıl sağlanır?

Yükleniyor...