Excel Hücrelerinde Yasaklı Kelime Kullanımını Engelleme

admin 16 Ekim 2020 VIP Dosya
Excel Hücrelerinde Yasaklı Kelime Kullanımını Engelleme isimli dosyada, bir hücreye istenmeyen kelimelerin girişinin nasıl yapılacağı öğretilmektedir.

Yasaklı kelime kullanımını engelleme, özellikle web sitelerinde çok fazla başvurulan bir yöntemdir. Peki bu yöntemi Excel'de uygulama imkanımız var mı? Bunun cevabı EVET olacaktır.
Excel'in bize sunduğu ve limitlerini henüz bilemediğimiz muhteşem özellikler ile her türlü sorunun üstesinden gelebiliriz. Yasaklı kelimelere izin vermemek içinde, bu muhteşem özelliklerden Veri Doğrulama bize çare olacaktır.

Veri Tablosu

Üstte gördüğünüz gibi bir hücre aralığına yasaklı kelimeleri tanımladık. Daha sonra Veri Doğrulama özelliğine, aşağıdaki listede yer alan formülleri ile gerekli işlemleri atadıkt Bu işlem sonrasında, artık istemediğimiz kelimelerin girilmesi engellemiş oluyoruz.

Excel Hücrelerinde Yasaklı Kelime Kullanımını Engelleme

Özellikle Excel'i bir form olarak kullanmak ve bir başkasından veri doldurmasını istediğinizde, bu tür kontroller çok faydalı olacaktır.

Yararlanılması temennisiyle.
Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
ESAYIYSA - MBUL - TOPLA - Veri Doğrulama

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de formüller arasındaki kullandığımız değerlerin sonuçlarını görmek için, F9 tuşunu kullanabilirsiniz.

Formül çubuğunda yer alan formülü seçtikten sonra F9 tuşuna bastığımızda, seçtiğiniz alandaki formülün değerini görürsünüz. Bu yöntem özellikle uzun formüllerde ve hata veren formüllerde yer alan değerleri görmek için oldukça kullanışlıdır.
Yükleniyor...