Excel Hücre Sonuna Virgül Ekleme

admin 20 Ağustos 2020 VIP Dosya
Excel Hücre Sonuna Virgül Ekleme isimli bu dosyamız, hücrelerde yer alan içeriklerin sonuna otomatik olarak virgül eklemenin nasıl yapılacağını öğretir.

Örnek veri tablosu

Excel'de, üstte örneğini göreceğiniz şekilde bazen hücredeki kelimelerin sonlarına herhanbir bir işaret, değer vs eklemeniz gerekebilir. Bunu az verilerde elle yapabilirsiniz ama verileriniz fazlaysa elle yapmak mümkün olmayacaktır. Biz de örnek dosyamızda, olası bir ihtiyacın üstesinden kolayca gelebileceğiniz bir makro kodu hazırladık.

Dosyamızın çalışma mantığı, öncelikle bir alan seçilmesi şeklinde olacaktır.

Alan seçimi

Alan seçiminden sonra kodların çalıştırılması aşamasında, eğer bir hücrede veri varsa, sonuna otomatik olarak virgül ekleyecektir, hücre boşsa, o hücreye herhangi bir müdahale de bulunmayacaktır.

Excel Hücre Sonuna Virgül Ekleme

Benzer türde ihtiyacı olanların faydalanması temennisiyle.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
RunAutoMacros - ExecuteExcel4Macro

Daha önce yorum yapılmamış!

YARARLI KISAYOLLAR
Koyu Yazdırma Ctrl K
Yapılanı İptal Etme Esc
Kaydet / Alternatif Shift F12
Otomatik Toplama Ctrl M
Kopyala Kısayolu Ctrl C
Biçim boyacısı simgesine bir kez tıkladığınızda, tıklamış olduğunuz hücredeki tüm biçimleri alır ve yeni tıkladığınız hücreye uygular. Farklı bir hücreye daha uygulamak için, yeniden biçim boyacısı simgesine tıklamanız gerekir.

Bu işlemi her seferinde tekrarlamamak için, biçim boyacısı simgesine iki kez tıkladıktan sonra, tekrar bir kez tıklayana ya da ESC tuşuna basıncaya kadar istediğiniz kadar hücreye seçtiğiniz hücrenin tüm biçimlerini uygular.

Biçim Boyacısı Simgesi:
image-20200507180041-1.png
Yükleniyor...