Excel Hücre Sonuna Virgül Ekleme

Excel Hücre Sonuna Virgül Ekleme isimli bu dosyamız, hücrelerde yer alan içeriklerin sonuna otomatik olarak virgül eklemenin nasıl yapılacağını öğretir.

Örnek veri tablosu

Excel'de, üstte örneğini göreceğiniz şekilde bazen hücredeki kelimelerin sonlarına herhanbir bir işaret, değer vs eklemeniz gerekebilir. Bunu az verilerde elle yapabilirsiniz ama verileriniz fazlaysa elle yapmak mümkün olmayacaktır. Biz de örnek dosyamızda, olası bir ihtiyacın üstesinden kolayca gelebileceğiniz bir makro kodu hazırladık.

Dosyamızın çalışma mantığı, öncelikle bir alan seçilmesi şeklinde olacaktır.

Alan seçimi

Alan seçiminden sonra kodların çalıştırılması aşamasında, eğer bir hücrede veri varsa, sonuna otomatik olarak virgül ekleyecektir, hücre boşsa, o hücreye herhangi bir müdahale de bulunmayacaktır.

Excel Hücre Sonuna Virgül Ekleme

Benzer türde ihtiyacı olanların faydalanması temennisiyle.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Excel Hücre Sonuna Virgül Ekleme
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel hücresine alt alta olacak şekilde veri yazdırmak isterseniz, bunun en kolay yöntemi Alt + Enter tuşların birlikte kullanmaktır.

Böylece bir hücrede kolayca alt alta veri yazabilirsiniz.

Alt + Enter
Yükleniyor...