Excel Hücre Referansları

Excel Hücre Referansları isimli dosyamızda, kullandığınız Excel Formüllerindeki dolar işaretinin muhteviyatına dair bir örnek yer almaktadır.

Excel Formüllerini kullananlar ya da hazır bir Excel dosyasını açtığında karşısına çıktığında dolar işaretlerini görenler, ne işe yaradığını merak edebilir. Özellikle Excel'e yeni başlayanlar için bu işaretler çok şey ifade etmez. Lakin bu dolar işaretinin önemi formül kullanımlarında hayati bir durumdadır. Bu işaretlere dair tüm detayları, Göreceli Başvuru, Mutlak Başvuru, Karma Başvuru, Genişleyen Başvuru isimli yazılarımızda işledik. Bu dosyada ise, formül yazarken yapılan bir davranışa dair bir örnek dosya ile durumu daha da anlaşılabilir hale getirmek istedik.

Excel Hücre Referansları

Üstteki gibi bir tablomuz var ve buradan dönem bazlı özet raporu hazırlamak istiyoruz. İlk formülümüzü yazdıktan sonra, 4 ayrı davranışa göre oluşan doğru ve hatalı sonuçlar aşağıdaki gibi olacaktır.

Excel Hücre Referansları

Formül hatalarını dosyayı indirerek kolayca inceleyebilirsiniz.

Faydalı olması temennisiyle.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Excel Hücre Referansları
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir veri aralığındaki Satır, Sütun ve Hücre sayılarını bulmak için SATIRSAY ve SÜTUNSAY formüllerini kullanabilirsiniz.
Her iki formül ile aldığınız iki sayının birbiri ile çarpımı da, toplam HÜCRE sayısını verecektir.

Satır, Sütun ve Hücre Sayıları
Yükleniyor...