Excel Formülleri ile Metni Sütunlara Bölme

Excel Formülleri ile Metni Sütunlara Bölme isimli dosyada, cümle içinde geçen kelimelerden her birinin ayrı sütunlara bölünmesinin sağlayan formül yer alır.

Excel Formülleri ile Metni Sütunlara Bölme

Cümle İçindeki Kelimeleri Ayırma

Bu dosyamız, hemen herkesin ihtiyaç duyduğu bir örnek içermektedir. Hemen herkesin bir şekilde Metni Sütunlara Dönüştür özelliğini kullanarak, bir cümle içinde geçen kelimeleri, ayrı ayrı sütunlara bölüştürme ihtiyacı olmuştur. Excel'in yerleşik yapısında yer alan bu özellik, oldukça faydalı olmakla birlikte, bazen yersiz kalabilir. Bu gibi durumlarda, Excel Formülleri ihtiyacımız olan sonucu da bizlere kolayca verecektir.

Üstte ekran görüntüsünü göreceğiniz dosyamızda, aynı işlem için 3 ayrı yöntem kullandık. İlk iki yöntem, Excel'in yerleşik formülleri ile üçüncü yöntem ise kullanıcı fonksiyon ile oluşturulmuş formül ile aynı sonuca ulaşmamızı sağlamaktadır. Formüller, Excel Destek sitemizin kıymetli yöneticileri Ezelk ve Ali Kırksekiz tarafından oluşturulmuştur. Ayn işlemin alt alta satırlara bölünmüş versiyonu için Excel Formülleri ile Metni Satırlara Bölme isimli dosyamızı inceleyebilirsiniz.

Benzer türde ihtiyacı olanlara fayda sağlaması temennisiyle.

Excel Formülleri ile Metni Sütunlara Bölme - Excel Özellikleri:

SÜTUN SÜTUNSAY UZUNLUK PARÇAAL YERİNEKOY KIRP Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Excel Formülleri ile Metni Sütunlara Bölme isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Makrolara açıklama eklenerek değişkenlerin ve yazılan ifadelerin ne anlama geldiği açıklanmak istenebilmekte veya açıklayıcı olduğu düşünülen not ve metinler makrolara eklenebilmektedir. Tek tırnaktan sonraki tüm metinler veya diğer karakterler bir anlam ifade etmez ve yeşil renkte görünürler.

Kodda hata ayıklaması yaparken bazı satırların tek tırnak kullanılarak kapatılması ve işleme konulmaması çok yararlıdır. O kodda yazan işlemin tekrar gerçekleştirilmesi için tek tırnakla başlayan satırdaki tek tırnak işaretini silinebilmektedir.
Yükleniyor...