Excel Formülleri ile Artık Yıl Kontrolü

Excel Formülleri ile Artık Yıl Kontrolü isimli dosya, Excel Formülleri ile bir yılın artık yıl olup olmadığının nasıl bulunacağını öğretmektedir.

Excel Formülleri ile Artık Yıl Kontrolü

Hangi Yıllar Artık Yıldır?

Artık yıl, Miladi takvimde (Gregoryen takvim) 365 yerine 366 günü olan yıldır. Bu fazladan gün (artık gün), normalde 28 gün olan Şubat ayına 29 Şubat'ın eklenmesi ile elde edilir. Dört yılda bir yapılan bu uygulamanın nedeni Dünya'nın Güneş çevresinde dönme süresinin (astronomik yıl), Güneş'in aynı meridyenden iki kez geçişi arasındaki ortalama zamanın (gün) tam katı olmamasıdır. Bir astronomik yıl yaklaşık olarak 365,242 gün olmasına rağmen normal bir takvim yılı 365 gündür. Artık yıl uygulaması ilk olarak MS 46 yılında, Jülyen Takvimi'nde uygulanmıştır.

Normal olarak artık yılların dört senede bir geldiğini biliyoruz ama bunların hangisinin artık yıl olup olmadığını hemen netleştiremeyebiliriz. Biz de bu tür olası bir talep doğrultusunda, dosyamızda göreceğiniz formüller ile artık yıl kontrolünü sağladık. Koşullu Biçimlendirme özelliği ile de artık yıl ve artık olmayan yılları farkı şekillerde renklendirdik.

Yararlanmanız temennisiyle.

Excel Formülleri ile Artık Yıl Kontrolü - Excel Özellikleri:

VE EĞER MOD YADA Koşullu Biçimlendirme Bölmeleri Dondur
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Excel Formülleri ile Artık Yıl Kontrolü isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Excel Formülleri ile Artık Yıl Kontrolü isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Klavyenizdeki F2 tuşuna basarsanız, hücrenin ya da formül çubuğunun için giriş yaparsınız.
Shift + F2 tuşlarına basarsanız, aktif hücreye açıklama eklersiniz.
Ctrl + F2 tuşlarına basarsanız, Yazdırma ekranını açarsınız.
Yükleniyor...