Excel Çarpım Tablosu

Excel Çarpım Tablosu isimli dosyada, Excel hücrelerini kullanarak nasıl kolayca Çarpım Tablosu oluşturulacağını öğretilmektedir.

Excel Çarpım Tablosu

Excel Çarpım Tablosu

Excel hücrelerini bir Çarpım Tablosuna dönüştürmek isterseniz, öncelikle yapmanız gereken 10 satır ve 10 sütuna 1 - 10 arası sayıları yazmak. Bu işlemden hemen sonra ilk kesişimin sağlandığı hücreye, (üstteki resimde C3 hücresi) =C$2*$B3 yazmanız yeterli olacaktır. Yazdığınız formülü alta ve sağa doğru çektiğinizde, sonuç üstteki gibi olacaktır.

Burada dikkat edilmesi gereken ince nüans, Excel Formülleri için oldukça önemli olan referans kullanımını doğru yapmaktır. İlk formülü yazdığımız C3 hücresinde kullandığmız Karma Başvuru sayesinde, diğer hücrelere giden formüller doğru hücrelerden referans almaya devam etti.

Excel başvuru referansları için, Göreceli Başvuru, Mutlak Başvuru, Karma Başvuru, Genişleyen Başvuru yazılarımıza göz atmanız faydalı olacaktır. Bu yazılarımız, özellikle Excel'e yeni başlayanlar için oldukça önemlidir.

Excel Çarpım Tablosu - Excel Özellikleri:

ÇARPIM

Etiketler

#Excel Çarpım Tablosu
Bu dosyayı sadece VIP Üyelerimiz indirebilir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Yazdığınız uzunca Excel formülleri, formül çubuğumuza sığmıyorsa, farenizi formül çubuğunun alt kısmına getirip basılı tutmak suretiyle, aşağı doğru çekerek formül çubuğunuzu genişletebilirsiniz.

Formül alanını büyütme

Formül alanını büyütme

Bu işlemi daha hızlı yapmak için Ctrl + Shift + U kısayolunu kullanabilirsiniz.
Yükleniyor...