Excel Çarpım Tablosu

Excel Çarpım Tablosu isimli dosyada, Excel hücrelerini kullanarak nasıl kolayca Çarpım Tablosu oluşturulacağını öğretilmektedir.

Excel Çarpım Tablosu

Excel Çarpım Tablosu

Excel hücrelerini bir Çarpım Tablosuna dönüştürmek isterseniz, öncelikle yapmanız gereken 10 satır ve 10 sütuna 1 - 10 arası sayıları yazmak. Bu işlemden hemen sonra ilk kesişimin sağlandığı hücreye, (üstteki resimde C3 hücresi) =C$2*$B3 yazmanız yeterli olacaktır. Yazdığınız formülü alta ve sağa doğru çektiğinizde, sonuç üstteki gibi olacaktır.

Burada dikkat edilmesi gereken ince nüans, Excel Formülleri için oldukça önemli olan referans kullanımını doğru yapmaktır. İlk formülü yazdığımız C3 hücresinde kullandığmız Karma Başvuru sayesinde, diğer hücrelere giden formüller doğru hücrelerden referans almaya devam etti.

Excel başvuru referansları için, Göreceli Başvuru, Mutlak Başvuru, Karma Başvuru, Genişleyen Başvuru yazılarımıza göz atmanız faydalı olacaktır. Bu yazılarımız, özellikle Excel'e yeni başlayanlar için oldukça önemlidir.

Excel Çarpım Tablosu - Excel Özellikleri:

ÇARPIM
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Bu dosyayı aşağıdaki butona tıkladıktan sonra açılacak penceredeki kutucuğa, E-Posta adresinizi yazmak suretiyle ÜCRETSİZ olarak indirebilirsiniz. Açılan penceredeki Şartlar ve Kurallar kısmını iyi okumanızı tavsiye ederiz.

Bu tür işlemler ile uğraşmak istemezseniz, sitemize Kayıt olabilir ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapıp, VIP Üyelik Paketi alarak, tüm dosyalarımızı paket seçeneklerinin günlük indirme limitleri kapsamında kolayca ve şartsız olarak indirebilirsiniz.   ÜYE OLMADAN İNDİR  
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir hücrenin tüm biçimlerini en hızlı bir şekilde başka bir hücreye uygulamanın en kısa yolu, Excel'in Biçim Boyama iconunu kullanmaktır.
Başka hücreye biçimlendimek istediğiniz ana hücreniz seçiliyken;
Excel Şerit Menü  -> Giriş -> Biçim Boyacısı simgesine tıklamanız ve sonra da biçimlendirmek istediğiniz yeni hücreye tıklamanız yeterli olacaktır.

Biçim boyacısı
Yükleniyor...