Excel Boyut Küçültme

Excel Boyut Küçültme isimli makalemizde, Excel sayfalarının görünümünün kolayca nasıl küçültüleceğini öğreten kısa bir yazı bulunmaktadır.

Dosya Boyutun Küçültülmesi

Excel dosyalarınızın eğer çok fazla yüksek boyutlara ulaşmışsa, bunun muhtemel nedeni, çok fazla gereksiz biçimlendirme kullanmış olmanızdan kaynaklanabilir. Buradaki biçimlendirmeden kasıt, gereksiz kenarlıklar, hücrelerin arka planlarının gereksiz şekilde renklendirilmesi vs gibi içerikleri kapsamaktadır.

Bunun en kolay çözümü, sayfanızdaki tüm verilerin görünür yaptıktan sonra, içeriğinde veri olmadığına emin olduğunuz alanların tamamını (satır ya da sütunları) seçerek mause ile sağ tıklayıp, sil demenizdir. Bu işlemin neticesinde alanlarda gereksiz biçimlendirmelerinde silinmesi ile dosya boyutu küçülecektir.

İlk olarak bu yöntemi kullanmanızı tavsiye ederim.

Excel Boyut Küçültme - Excel Özellikleri:

ClearContents Delete Hücre Biçimlendir

Etiketler

Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Makale Arşivi
Bir çalışma kitabında, aynı formatlarda birden fazla çalışma sayfanız varsa, bu sayfadaki bazı alanları (aynı hücrelerde koşuluyla) tek bir sayfada en hızlı bir şekilde toplamak için:
=TOPLA('*'!A2:A50) gibi bir formül kullanabilirsiniz.
* işareti ile sayfa isimlerini Joker Karakter kullanarak kolayca sürece dahil edebiliriz.
Formülümüz, her sayfadaki A2:A50 aralığındaki değerlerin sonucunu verecektir.
Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için, Birden Fazla Sayfadaki Verileri Kolay Toplama isimli videmouzu izlemenizi de öneririm.
Yükleniyor...