Excel Boyut Küçültme

Excel Boyut Küçültme isimli makalemizde, Excel sayfalarının görünümünün kolayca nasıl küçültüleceğini öğreten kısa bir yazı bulunmaktadır.

Dosya Boyutun Küçültülmesi

Excel dosyalarınızın eğer çok fazla yüksek boyutlara ulaşmışsa, bunun muhtemel nedeni, çok fazla gereksiz biçimlendirme kullanmış olmanızdan kaynaklanabilir. Buradaki biçimlendirmeden kasıt, gereksiz kenarlıklar, hücrelerin arka planlarının gereksiz şekilde renklendirilmesi vs gibi içerikleri kapsamaktadır.

Bunun en kolay çözümü, sayfanızdaki tüm verilerin görünür yaptıktan sonra, içeriğinde veri olmadığına emin olduğunuz alanların tamamını (satır ya da sütunları) seçerek mause ile sağ tıklayıp, sil demenizdir. Bu işlemin neticesinde alanlarda gereksiz biçimlendirmelerinde silinmesi ile dosya boyutu küçülecektir.

İlk olarak bu yöntemi kullanmanızı tavsiye ederim.

Excel Boyut Küçültme - Excel Özellikleri:

ClearContents Delete Hücre Biçimlendir

Etiketler

Excel Eğitimleri
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Makale Arşivi
YARARLI KISAYOLLAR
Kaydet / Alternatif Shift F12
Satır Seçme Shift Space
Formül Ekle Shift F3
İşlev Ekle Penceresini Açma Shift F3
Bul Penceresini Açma Ctrl F

#BAŞV!(#REF!) Hatası

Formül ile geçersiz bir hücreye başvuru yapmaya çalıştığınızda karşılaşırsınız. Ya da formüllerin başvurduğu bir hücreyi, satırı, sütunu sildiğinizde diğer formüllü hücrede bu hata görüntülenir.

Bu hatayla karşılaştığınızda, tekrardan veri alınacak hücre ya da aralığa tekrar başvuru yapmanız gerekecektir. Daha detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...