Excel Aynı Verileri Listele

Excel Aynı Verileri Listele isimli bu dosya, bir veritabanından bulunan verilerden aynı olanları ADO yöntemi ile hızlı bir şekilde listeleme işlemini yapmaktadır.

Excel verileri

Üstteki bir alanının göründüğü binlerce satırlık verilerimiz var. Bu verilerin içinde herhangi bir kriterde olan aynı verileri başka bir sayfada listelemek istiyoruz. Veriler büyük olduğu için ve kriter kullanacağımız için ADO yöntemi en hızlı sonuç verdiği için tercih nedenidir. Bu dosyadaki kriterler şu şekildedir:
  • Ünite BNA Cash-In eşit olması
  • Adı sütunundaki benzerlerin 5 ten büyük olması
Bu kriterler ışığında kodları çalıştırdıktan sonra aldığımız ekran görüntüsünün bir kısmı aşağıdaki gibi olacaktır.

Excel Aynı Verileri Listele

Faydalı olması temennisiyle.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Excel Aynı Verileri Listele
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de herhangi bir hücre ya da veri aralığında yer alan kelimelerin ilk harflerini büyük hale getirmek için, hemen yan hücreye =YAZIM.DüZENİ(A1) yazmanız ve ihtiyacınız olan diğer yerlere kopyalamanız yeterlidir.
Yükleniyor...