Excel Aynı Satırları Bulma

Excel Aynı Satırları Bulma isimli dosyamız, alt alta sıralanmış aynı verilerin satır numaralarının aynı hücre içerisinden nasıl birleştirileceğini öğretir.

Aynı satırları birleştirme isimli dosyamızda, aynı verileri tek bir hücrede birleştirmiştik. "Peki bu aynı verilerin olduğu satırları birleştirmek için ne yapmamız gerekir?" şeklinde bir soruya istinaden, aynı mantıkta verilerin olduğu satırların numaralarını da birleştirmeyi işledik.

Excel Aynı Satırları Bulma verileri

Üstte gördüğünüz gibi veriler var ve bu verilerimizden işaretli olanların satır numaralarını aynı hücre içinde, aralarına virgül koyarak yazmak istiyoruz. Alttaki özellikler listesinde göreceğiniz formüllerin iç içe kullanılması ile oluşturduğumuz sonuç aşağıdaki gibi olacaktır.

Excel Aynı Satırları Bulma

Excel'in eski sürümlerini kullananlar sonuca ulaşabilmeleri için Ctrl + Shift + Enter tuşlarına birlikte basmalıdır. Formül bir dizi formülü olduğu için başka türlü çalışmayacaktır.

Faydalı olması temennisiyle.

Excel Aynı Satırları Bulma - Excel Özellikleri:

EĞER KAÇINCI SATIR METİNBİRLEŞTİR DOĞRU
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Excel Aynı Satırları Bulma isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel sayfanızda yer alan 0 değerlerini gizlemek için, 0 değerlerinizin olduğu alanı seçip, sağ tıkladıktan sonra; Hücre Biçimlendir -> Sayı sekmesi -> İsteğe Uyarlanmış kısmına tıklayıp, Tür kısmına: 0;-0;;@ yazmanız yeterli olacaktır.
Yükleniyor...