Excel Aynı Satırları Bulma

Excel Aynı Satırları Bulma isimli dosyamız, alt alta sıralanmış aynı verilerin satır numaralarının aynı hücre içerisinden nasıl birleştirileceğini öğretir.

Aynı satırları birleştirme isimli dosyamızda, aynı verileri tek bir hücrede birleştirmiştik. "Peki bu aynı verilerin olduğu satırları birleştirmek için ne yapmamız gerekir?" şeklinde bir soruya istinaden, aynı mantıkta verilerin olduğu satırların numaralarını da birleştirmeyi işledik.

Excel Aynı Satırları Bulma verileri

Üstte gördüğünüz gibi veriler var ve bu verilerimizden işaretli olanların satır numaralarını aynı hücre içinde, aralarına virgül koyarak yazmak istiyoruz. Alttaki özellikler listesinde göreceğiniz formüllerin iç içe kullanılması ile oluşturduğumuz sonuç aşağıdaki gibi olacaktır.

Excel Aynı Satırları Bulma

Excel'in eski sürümlerini kullananlar sonuca ulaşabilmeleri için Ctrl + Shift + Enter tuşlarına birlikte basmalıdır. Formül bir dizi formülü olduğu için başka türlü çalışmayacaktır.

Faydalı olması temennisiyle.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Excel Aynı Satırları Bulma
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Klavyenizdeki F2 tuşuna basarsanız, hücrenin ya da formül çubuğunun için giriş yaparsınız.
Shift + F2 tuşlarına basarsanız, aktif hücreye açıklama eklersiniz.
Ctrl + F2 tuşlarına basarsanız, Yazdırma ekranını açarsınız.
Yükleniyor...