Excel Aynı Satırları Birleştirme

Excel Aynı Satırları Birleştirme isimli bu dosyamızda, alt alta sıralanmış bir listedeki tek bir ismi adeti kadar ayrı bir hücrede tekrar etmeyi öğretir.

Liste

Dosyamızın işlevini anlatacak olursak, üstteki ekran görüntüsünde göreceğiniz üzere bir listede tekrar eden Ali isimleri var. Dosyanın işlevi, kriter olarak bir hücreye yazacağımız Ali isminin, tek bir hücrede kaç tane varsa aralarına virgül konarak, formül yöntemi ile birleştirilmesi. Yani aşağıdaki resimde göreceğiniz hale getirilmesi.

Excel Aynı Satırları Birleştirme

Bu işlemdeki sonucu almak için aşağıdaki özellikler listesinde yazılı Excel formülleri iç içe kullanılmıştır. Ali yerine başka bir ismi almanız halinde, üstteki kriter alanına yazmanız yeterli olacaktır.

Benzer türde ihtiyacı olanların faydalanması temennisiyle.

Excel Aynı Satırları Birleştirme - Excel Özellikleri:

EĞER KAÇINCI METİNBİRLEŞTİR DOĞRU

Etiketler

#Excel Aynı Satırları Birleştirme
Sayın ziyaretçi,

Excel Aynı Satırları Birleştirme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Excel Aynı Satırları Birleştirme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

YARARLI KISAYOLLAR
Eğik Yazdırma Ctrl T
Baskı Önizleme Ctrl F2
Dosya Açma Ctrl O
Hücreye Açıklama Ekleme Shift F2
Satır Seçme Shift Space
Excel'de bir liste oluşturduğumuz zaman, verilerin bulunduğu en sağdaki hücreye gitmenin en kolay yolu; Ctrl + › (Sağ Ok) tuşudur.

Fareyi kullanarak en sağdaki hücreye gitmek için, listenizde herhangi bir hücre seçin.

Seçmiş olduğunuz hücrenin sağ sınır çizgisine çift tıklayın.

Bu şekilde, listenin en sağına hızlı bir şekilde gitmiş olursunuz.

Tekrar en sola dönmek isterseniz, Ctrl + ‹ (Sol Ok) tuşlarına basmanız, aynı işlemi fare ile yapmak isterseniz ise, seçili hücrenin sol sınır çizgisine çift tıklamanız yeterli olacaktır.

ipucu18
Yükleniyor...