Excel API ile Yükleniyor Örnekleri

Excel API ile Yükleniyor Örnekleri isimli dosyamızda, bir UserForm üzerindeki WebBrowser nesnesi ile yükleniyor bilgisinin nasıl yapılabileceği öğretilir.

Özellikle web sitelerinde bir sayfaya tıkladığınızda arka planda işlem yapılırken, ekranda bir takım hareketli nesneler ile "yükleniyor" şeklinde işlem görebilirsiniz. Bu tür bir işlemin aynısını benzer mantıkla Excel ile de yapabilirsiniz.

Excel API ile Yükleniyor Örnekleri

Üstteki resimde göreceğiniz 3 ayrı stil ile bir işlemin yapılması esnasında Excel ekranınıza aşağıdaki gibi yükleniyor simgesi ekleyebilirsiniz.

Yuvarlak

Facebook Stili

Büyük Yuvarlak

Kullanılan API'ler 32Bit versiyonla hazırlanmış dll dosyalarına ihtiyaç duyduğu için, 64bit ofis sürümü kullananlarda çalışmaması muhtemeldir.

Faydalanılması temennisiyle.

Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Excel API ile Yükleniyor Örnekleri
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel hücresine alt alta olacak şekilde veri yazdırmak isterseniz, bunun en kolay yöntemi Alt + Enter tuşların birlikte kullanmaktır.

Böylece bir hücrede kolayca alt alta veri yazabilirsiniz.

Alt + Enter
Yükleniyor...