Excel Ad Soyad Soyad Büyük Harf

Excel Ad Soyad Soyad Büyük Harf isimli dosyamız, yazım şekli nasıl olursa olsun, soyadların tamamını büyük olacak şekilde düzeltir.

Excel Ad Soyad Soyad Büyük Harf

Üst resimde göreceğiniz üzere, B sütununda karışık şekilde yazılmış olan ad ve soyadlar var. Bu karışık yazılmış ad ve soyad bilgilerini, Excel Formülleri ile bir nizama sokarak, soyadların tamamını büyük harfe dönüştürme yapılır.

Bu işlemin adımları şu şekildedir:
  • KIRP formülü ile bir adet boşluktan fazla olanlar kırpılarak, isimler arasında sadece bir adet boşluk olması sağlanır.
  • YAZIMDÜZENİ formülü ile isimlerin İlk Harflerinin Büyük Harf olması sağlanır.
  • BUL("#";YERİNEKOY(KIRP(B6);" ";…......... formülü ile KIRP formülü ile aralarda sadece 1 boşluk bulunacak şekilde düzenlenen isimde, SON Boşluğun ismin başlangıcından itibaren kaçıncı karakter olduğu belirlenir. Burada # karakterinin anlamı: Metin (isimler) içerisinde bulunmayan bir karakterdir. Boşluğun yerine kullanılarak arattırılmasını sağlamak amaçlanır.
  • Son boşluktan sonraki karakterlerin tamamı (Soyadı) Büyük Harf yapılır.
  • Son Boşluk ve öncesi tüm karakterler (Ön İsimler) alınıp Büyük Harflerle yazılmış Soyadı ile birleştirilir.
Benzer türde ihtiyacı olanlar dosyamızı indirerek kendi çalışmalarında kullanabilirler.

Excel Ad Soyad Soyad Büyük Harf - Excel Özellikleri:

BUL UZUNLUK PARÇAAL YAZIM.DÜZENİ SAĞDAN YERİNEKOY KIRP BÜYÜKHARF
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Excel Ad Soyad Soyad Büyük Harf isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Excel Ad Soyad Soyad Büyük Harf isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

YARARLI KISAYOLLAR
Kaydet / Alternatif Shift F12
Satır Seçme Shift Space
Formül Ekle Shift F3
İşlev Ekle Penceresini Açma Shift F3
Bul Penceresini Açma Ctrl F

#BAŞV!(#REF!) Hatası

Formül ile geçersiz bir hücreye başvuru yapmaya çalıştığınızda karşılaşırsınız. Ya da formüllerin başvurduğu bir hücreyi, satırı, sütunu sildiğinizde diğer formüllü hücrede bu hata görüntülenir.

Bu hatayla karşılaştığınızda, tekrardan veri alınacak hücre ya da aralığa tekrar başvuru yapmanız gerekecektir. Daha detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...