Excel Ad Soyad Soyad Büyük Harf

Excel Ad Soyad Soyad Büyük Harf isimli dosyamız, yazım şekli nasıl olursa olsun, soyadların tamamını büyük olacak şekilde düzeltir.

Excel Ad Soyad Soyad Büyük Harf

Üst resimde göreceğiniz üzere, B sütununda karışık şekilde yazılmış olan ad ve soyadlar var. Bu karışık yazılmış ad ve soyad bilgilerini, Excel Formülleri ile bir nizama sokarak, soyadların tamamını büyük harfe dönüştürme yapılır.

Bu işlemin adımları şu şekildedir:
  • KIRP formülü ile bir adet boşluktan fazla olanlar kırpılarak, isimler arasında sadece bir adet boşluk olması sağlanır.
  • YAZIMDÜZENİ formülü ile isimlerin İlk Harflerinin Büyük Harf olması sağlanır.
  • BUL("#";YERİNEKOY(KIRP(B6);" ";…......... formülü ile KIRP formülü ile aralarda sadece 1 boşluk bulunacak şekilde düzenlenen isimde, SON Boşluğun ismin başlangıcından itibaren kaçıncı karakter olduğu belirlenir. Burada # karakterinin anlamı: Metin (isimler) içerisinde bulunmayan bir karakterdir. Boşluğun yerine kullanılarak arattırılmasını sağlamak amaçlanır.
  • Son boşluktan sonraki karakterlerin tamamı (Soyadı) Büyük Harf yapılır.
  • Son Boşluk ve öncesi tüm karakterler (Ön İsimler) alınıp Büyük Harflerle yazılmış Soyadı ile birleştirilir.
Benzer türde ihtiyacı olanlar dosyamızı indirerek kendi çalışmalarında kullanabilirler.

Excel Ad Soyad Soyad Büyük Harf - Excel Özellikleri:

BUL UZUNLUK PARÇAAL YAZIM.DÜZENİ SAĞDAN YERİNEKOY KIRP BÜYÜKHARF
Sayın ziyaretçi,

Excel Ad Soyad Soyad Büyük Harf isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Excel Ad Soyad Soyad Büyük Harf isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#SAYI! (#NUMBER!) Hatası

Yazdığınız formülde , bir sayı ile veya hesaplama sonucu ile ilgili hücre içinde görüntülenemeyecek kadar büyük veya küçük bir sonuç üretilmiş olabilir.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...