Sadece 25-TL'ye 1 YIL SINIRSIZ Dosya İndirme

Bu sitedeki tüm dosyalarımız ÜCRETLİDİR. ÜCRETSİZ Dosya indirmek için ExcelDosyalari.Com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Kayıt Ol ya da Giriş Yap

VIP ÜYELİK

Dosya indirmek için ÜCRETLİ Üyelik satın alabilirsiniz.

KREDİ KAZANMA

Kredi kazanın BEDAVA dosya indirin.

EXCEL DERSLERİ

BEDAVA Excel Videolarımızı izleyin, bilginizi arttırın.

karakter

 1. C

  Metin İçerisinden Kelime Grubu Alma V1

  Metin içerisinde başlangıç ve bitiş karakter numarasını belirterek istenilen kelimeyi kolayca alabilirsiniz. Excelin yerleşik formülleri kullanarak bu işlem yapılmıştır. Nasıl Çalışır/Kullanılır? D sütununda formül uygulanmıştır.
 2. C

  Düşeyara Kelimenin Belirli Bir Kısmına Göre Arama V1

  Excel ile aklınıza takılan bir çok sorunu hızlıca çözebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de hücrede bulunan verilerin metinsel ve numerik şeklinde içiçe geçmiş olma sorunu. Bunar arasında sadece belli karakter ile başlaynı aramak istiyorsanız excel de düşeyara formülünü kullanarak hızlıca...
 3. C

  Hücrede Belirli Karakteri Sayma V1

  Metinler içerisinde geçen belirli karakterleri excel formülleri ile rahatlıkla sayabilirsiniz. Nasıl Çalışır/Kullanılır? Formül içerisinde aranan değeri girmelisiniz. B1 hücresine formül uygulanmıştır.
 4. C

  JOKER KAREKTERLER V1

  Operatörler formüllerde kullanılan temel elemanlardır. Bu elemanları kullanarak mantıksal ve matematiksel işlemleri excelde gerçekleştirebilirsiniz. Nasıl Çalışır/Kullanılır? Dosya içerisinde gerekli açıklama yapılmıştır.
 5. C

  TextBox | Karakter Sayma V1

  Textbox gibi metin kutularında bazen uzun uzadıya bir metin girilebilmektedir. Bu nedenle bir kelimenin kaçıncı karakterden sonra başladığını bulmak can sıkıcı hale gelebilir. Bu dosya ile textboxa yazdığınız metnin en sonundan başlayarak klavyedeki ok tuşu yardımıyla karakter sayımını kolaylık...
 6. OrkmesB

  Veri aralığında karakter sayma V1

  Excel'in A sütununda yer alan hücrelerde farklı farklı, sayı ve rakamlardan oluşan kelime öbeklerinde kullanılmış bir karakterden kaç tane var? Bu dosya tam olarak üst paragrafta belirtilen soruya karşılık gelecek şekilde hazırlanmıştır. Aşağıdaki Excel fonksiyonlarından iç içe kullanılması ile...
 7. OrkmesB

  Birleşik isimleri ayırma V1

  Zorlu bir durum olan bu talebi, Excel'in birden fazla fonksiyonunu kullanarak çözümledik. Burada tek şansımız, ad ve soyadı şeklinde ayırabileceğimiz büyük harf kullanımı idi. Önce büyük harflerin sayısını bularak işimizi kolaylaştırıp sonuca ulaştık. Siz de faydalanın... Eğer metin...
 8. OrkmesB

  Seçtiğiniz klasördeki isimleri Türkçe karakterlerden temizler V1

  Bu dosya ile, herhangi bir klasör üzerindeki dosyalarınızın adlarında yer alan Türkçe karakterleri değiştirebilirsiniz. Örneğin, Bahadır olarak kayıtlı bir klasörün ismi Bahadir olacaktır.
 9. OrkmesB

  Topla Çarpım fonksiyonu ile kaç karakter var bulma V1

  Bu dosya ile Topla.Çarpım (Sumproduct) fonksiyonunu kullanarak seçtiğimiz alanda bulmak istediğimiz karakterden kaç tane var? bilgisine erişebiliriz.
 10. OrkmesB

  Karakter ayırma fonksiyonu V1

  Excel'in içinde oluşturduğumuz özel bir fonksiyon (formül) ile herhangi bir metni istediğimiz şekilde karakterlere ayırabiliyoruz. Dosyada makro vardır, çalışması için "Makroları Etkinleştir / Enable Makros" demeniz gerekecektir.
 11. OrkmesB

  Beşten Fazla Karakter Varsa İşaretlesin V1

  Bir Excel hücresinde beşten fazla karakter varsa Koşullu Biçimlendirme yöntemi ile o hücre işaretlenir. İnceleyin, faydalanın...
 12. OrkmesB

  Satış Dashboard Örneği V1

  Satış performansını artırmak, hesap verimliliği oluşturmak, ilerlemeyi izlemek için hazırlanmış bir Satış Dashboard örneği. Kanal, kişi bazlı ve bölgelere göre satışların gelişmiş olarak tablolara dökülmesi ve grafikler ile analiz edilmesi. Satış işleriyle uğraşanlar için yararlı bir örnektir.
Üst