Sadece 25-TL'ye 1 YIL SINIRSIZ Dosya İndirme

Bu sitedeki tüm dosyalarımız ÜCRETLİDİR. ÜCRETSİZ Dosya indirmek için ExcelDosyalari.Com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Kayıt Ol ya da Giriş Yap

VIP ÜYELİK

Dosya indirmek için ÜCRETLİ Üyelik satın alabilirsiniz.

KREDİ KAZANMA

Kredi kazanın BEDAVA dosya indirin.

EXCEL DERSLERİ

BEDAVA Excel Videolarımızı izleyin, bilginizi arttırın.

fonksiyon

 1. Admin

  Rakamı Yazıya Çevirme V1

  Bu dosyadaki yöntemi kullanarak Excel Formülleri ve Ad Tanımlama yöntemi ile rakamı yazıya çevirme işlemini yapabilirsiniz. Yararlı olması temennisiyle.
 2. Admin

  Excel Formülü ile Dosya Yolunu Bulma V1

  Excel'de çalıştığınız dosya yolunu formül ile bulmanın nasıl yapılacağını öğrenmeniz için bir dosya hazırladık. Bu basit dosyamızla Excel Formülü ile Dosya Yolunu Bulma nasıl yapılır öğretilmektedir. Yararlı olması temennisiyle.
 3. Admin

  Excel Formülü ile Sayfa Adını ve Yolunu Bulma Sayfasız V1

  Excel'de çalıştığınız dosya adını ve dosyanın tam yolunu formül ile bulmanın nasıl yapılacağını öğrenmeniz için bir dosya hazırladık. Bu basit dosyamızla Excel Formülü ile Sayfa Adını ve Yolunu Bulma Sayfasız nasıl yapılır öğretilmektedir. Yararlı olması temennisiyle.
 4. Admin

  Excel Formülü ile Sayfa Adını ve Yolunu Bulma V1

  Excel'de çalıştığınız dosya adını ve dosyanın yolunu formül ile bulmanın nasıl yapılacağını öğrenmeniz için bir dosya hazırladık. Bu basit dosyamızla Excel Formülü ile Sayfa Adını ve Yolunu Bulma nasıl yapılır öğretilmektedir. Yararlı olması temennisiyle.
 5. 5

  Grafik - Excelde Elips Grafiği v1

  Parametrik Elips denkleminden hareketle Excelde Elips Grafiği çizmek ELIPS Elips, konik sınıfından olup eccentricity katsayısı 0 < e < 1 olan kapalı bir eğridir. Üstten ya da Yandan basılmış bir çemberdir de denilebilir. Merkezi O(0, 0) Orijin Noktası ve Rotasyon Açısı =...
 6. 5

  Grafik - Fonksiyon Denklem Grafiği v1

  Fonksiyon denklemleri ile verilen eğrilerin Excelde grafiklerinin çizilmesi Örnek olarak, y = 3x³ - 2x² + x - 5 fonksiyonun grafiğini çizersek 1 - Verilen Fonksiyon denklemine uygun olarak, Grafik serilerinin oluşturulması için, x ve y koordinat değerlerinin DİZİ olarak elde edilmesi...
 7. C

  Hücredeki Belirtilen Son karakterden Sonrasını Alma V1

  Parçaal, sağdan, soldan yerleşik fonksiyonlar ile hücrede istenilen değeri alabiliyoruz. Peki belirlenen bir karakterden sonrasını almak isteseydik formül yapımızı nasıl oluştururduk? Cevabı yayınlanan bu dosyamızda bulabilirsiniz. Nasıl Çalışır/Kullanılır? A1 hücresine veri girişi...
 8. C

  Hücrede Rakamları Ayırma V1

  Verileri ayırma ile ilgili daha önceden bir çok dosya paylaşımı yapmıştır. Her birinde farklı fonksiyonları anlatmaya özen gösterdik. Bu dosyamızda birleşik bulunan verilerimizi kırp fonksiyonu kullanarak birbirinden ayırma göreceğiz. Nasıl Çalışır/Kullanılır? A sütununda veri girişi...
 9. C

  Üçüncü Dereden Denklemin Köklerini Bulma V1

  Excel ile fonksiyon çözümü. Evet matematik derslerinde gördüğünüz üçüncü dereceden fonksiyonlar. Sınavlarda soruları çıkan :) Excel ile denklemin köklerini çözebilirsiniz. Nasıl Çalışır/Kullanılır? Katsayılarınızı excel hücrelerine giriniz. Kök değerlerini bulunmuş halini göreceksiniz.
 10. C

  Dördüncü Dereceden Denklemin Köklerini Bulma V1

  Excel ile fonksiyon çözümü. Evet matematik derslerinde gördüğünüz dördüncü dereceden fonksiyonlar. Excel ile denklemin köklerini çözebilirsiniz. Nasıl Çalışır/Kullanılır? Katsayılarınızı excel hücrelerine giriniz. Kök değerlerini bulunmuş halini göreceksiniz.
 11. 5

  Grafik - Trigonometrik Fonksiyonlar V1

  Trigonometrik Fonksiyonların grafiksel gösterimine yönelik bir örnek.. Dosyada, açı değerinin gösterimine yönelik Pasta grafik de bulunmaktadır. Ayrıca seçilen Derece cinsinden Açının Radyan olarak karşılığı (dönüşümü) verilmektedir. Grafikteki Trigonometrik Fonksiyon grafik serileri ad...
 12. A

  Renkli Hücreleri Toplamak V1

  Renkli hücrelerden oluşan bir tablonuz var ve bu renkli hücrelerin sahip oldukları sayısal değerleri toplamak isteyebilirsiniz. :) * Bu isteğinizi karşılayacak örnek dosyamız ektedir ve kullanımı oldukça basittir! Faydalı olması dileği ile.
 13. A

  İki Tarih Arası Gün Ay Yıl Farkı V1

  Merhaba arkadaşlar; Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon ile İki Tarih Arası Gün - Ay - Yıl Farkı hesaplamak için örnek dosya ektedir. Dosya kullanımı; C5 hücresine Küçük Tarihi yazınız. D5 hücresine Büyük Tarihi yazınız. İki Tarih Arası Gün - Ay - Yıl Farkının sonucu şu şekilde olacaktır...
 14. Admin

  TOPLA Fonksiyonu ile Dizi Formülü Örnekler V1

  TOPLA Fonksiyonu, genelde sadece dört işlemin bir parçası olarak ve basit bir şekilde kullanılır. Daha gelişmiş olarak TOPLA.ÇARPIM fonksiyonu da vardır ama bu fonksiyonuna ihtiyaç duymadan, TOPLA ile Dizi Formülleri yaparak kritere göre işlemler yapabiliriz. Bu örnek dosyada, TOPLA...
 15. Admin

  ORTALAMAA Fonksiyonu Örneği V1

  Bu dosyamız Excel'in ORTALAMAA Fonksiyonunun nasıl kullanılacağına dair örnekler içerir. İndireceklerin yararlanması temennisiyle.
 16. Admin

  ALANSAY Fonksiyonu Örneği V1

  Bu dosyamız Excel'in ALANSAY Fonksiyonunun nasıl kullanılacağına dair örnekler içerir. İndireceklerin yararlanması temennisiyle.
 17. Admin

  ORTALAMA Fonksiyonu Örneği V1

  Bu dosyamız Excel'in ORTALAMA Fonksiyonunun nasıl kullanılacağına dair örnekler içerir. İndireceklerin yararlanması temennisiyle.
 18. Admin

  ADRES Fonksiyon Örneği V1

  Bu dosyamız Excel'in ADRES Fonksiyonunun nasıl kullanılacağına dair örnekler içerir. İndireceklerin yararlanması temennisiyle.
 19. Admin

  EĞERORTALAMA Fonksiyonu Örneği V1

  Bu dosyamız Excel'in EĞERORTALAMA Fonksiyonunun nasıl kullanılacağına dair örnekler içerir. İndireceklerin yararlanması temennisiyle.
 20. Admin

  ÇOKEĞERORTALAMA Fonksiyonu Örneği V1

  Bu dosyamız Excel'in ÇOKEĞERORTALAMA Fonksiyonunun nasıl kullanılacağına dair örnekler içerir. İndireceklerin yararlanması temennisiyle.
Üst