Sadece 25-TL'ye 1 YIL SINIRSIZ Dosya İndirme

Bu sitedeki tüm dosyalarımız ÜCRETLİDİR. ÜCRETSİZ Dosya indirmek için ExcelDosyalari.Com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Kayıt Ol ya da Giriş Yap

VIP ÜYELİK

Dosya indirmek için ÜCRETLİ Üyelik satın alabilirsiniz.

KREDİ KAZANMA

Kredi kazanın BEDAVA dosya indirin.

EXCEL DERSLERİ

BEDAVA Excel Videolarımızı izleyin, bilginizi arttırın.

dosya

 1. Admin

  Altrnatif Yöntemlerle Excel Arama Örnekleri V1

  Bu dosyada aynı sonuca 5 ayrı yöntemle nasıl ulaşılacağı öğretilir. Dosyada; ÇOKETOPLA, İNDİS - KAÇINCI, XLOOKUP, ARA, TOPLA.ÇARPIM fonksiyonları ile aynı sonuca nasıl gidileceği gösterilmektedir. Yararlı olması temennisiyle.
 2. Admin

  İrsaliyeli Fatura Şablonu V1

  Bu dosyadaki örnek kodlardan yararlanarak, kendi irsaliyeli fatura şablonunuzu oluşturabilirsiniz. Yararlı olması temennisiyle.
 3. C

  Teklif Formu Şablonu V1

  Bu dosya ile Excel'de kolayca Teklif Formu oluşturabilirsiniz. İndirecek kullanıcılarımıza yararlı olmasını temenni ederiz.
 4. Admin

  Excel Formülü ile Dosya Yolunu Bulma V1

  Excel'de çalıştığınız dosya yolunu formül ile bulmanın nasıl yapılacağını öğrenmeniz için bir dosya hazırladık. Bu basit dosyamızla Excel Formülü ile Dosya Yolunu Bulma nasıl yapılır öğretilmektedir. Yararlı olması temennisiyle.
 5. Admin

  Excel Formülü ile Sayfa Adını ve Yolunu Bulma Sayfasız V1

  Excel'de çalıştığınız dosya adını ve dosyanın tam yolunu formül ile bulmanın nasıl yapılacağını öğrenmeniz için bir dosya hazırladık. Bu basit dosyamızla Excel Formülü ile Sayfa Adını ve Yolunu Bulma Sayfasız nasıl yapılır öğretilmektedir. Yararlı olması temennisiyle.
 6. Admin

  Excel Formülü ile Sayfa Adını ve Yolunu Bulma V1

  Excel'de çalıştığınız dosya adını ve dosyanın yolunu formül ile bulmanın nasıl yapılacağını öğrenmeniz için bir dosya hazırladık. Bu basit dosyamızla Excel Formülü ile Sayfa Adını ve Yolunu Bulma nasıl yapılır öğretilmektedir. Yararlı olması temennisiyle.
 7. Admin

  Excel Formülü ile Dosya Adını Bulma V1

  Excel'de çalıştığınız dosya adını formül ile bulmanın nasıl yapılacağını öğrenmeniz için bir dosya hazırladık. Bu basit dosyamızla Excel Formülü ile Dosya Adını Bulma nasıl yapılır öğretilmektedir. Yararlı olması temennisiyle.
 8. Ö

  Kesinti Takip Çizelgesi V1

  Kesinti Takip Çizelgesi isimli dosyamızda çalışanlarınıza verdiğiniz borçların takibi yapılabilir. İş yerlerinde çalışanlara verilen ve geri alınırken takside bağlanan borç, avans türü çalışmaların takibini yapmak, İnsan Kaynakları çalışanları için zor olabilir. Bu bakış açısıyla gelen bir...
 9. C

  Son Dört-Sekiz Haftanın Ortalaması V1

  Excel yerleşik formülleri kullanarak belli kriterlere göre ortalama alabilirsiniz. Bu dosyamızda son 4 ve 8 haftanın ortalamasını nasıl alacağımızı göreceğiz. Dosyamızı inceleyerek excel bilginizi test edebilirsiniz. Nasıl Çalışır/Kullanılır? V - W sütunlarında formül uygulanmıştır.
 10. C

  Ortalama Fonksiyon Uygulamaları V1

  Ortalama fonksiyonu ile ilgili çeşitli uygulamaları içeren dosyamız yayında. Nasıl Çalışır/Kullanılır? G3 ve H3 hücrelerinde formül uygulanmıştır. Diğer sayfalara geçerek diğer uygulamalara göz atmayı unutmayınız.
 11. C

  OrtaB Formülü İle Kelime Ayırma V1

  ORTAB(metin, başlangıç_sayısı, sayı_bayt'lar) formülü kullanarak bir metin içerisinden ilgili kelimeyi alabilirsiniz. Metin içerisinde kelime alma ile ilgili sitemizde arama yaparak diğer dosyalarımıza ( farklı formüller ile yapılmış olan ) erişebilirsiniz. Söz dizimi Metin Gerekli...
 12. C

  Onay Kutusu Seçimi V1

  Excel sayfalar üzerine checkbox (onay kutusu, kontrol kutusu) ekleyerek sayfanıza profosyonellik bir görünüm kazandırabilir, aynı zaman da bu nesnelere kod yada koşullu biçimlendirme atayarak işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Nasıl Çalışır/Kullanılır? C sütununda checkbox kutusu...
 13. C

  Noter Defter Onayı V1

  Excel formatında hazırlanmış noter defter onayı taslak dosyamız yayında. Nasıl Çalışır/Kullanılır? İlgili bilgileri girerek direk yazdırabilirsiniz. Taslak dosyasıdır.
 14. C

  Kaydır Offset Formülü V1

  OFFSET - KAYDIR Bir hücre veya hücre aralığındaki belirtilen sütun ve satır sayısında bir aralığın başvurusunu verir. Verilen başvuru, bir tek hücre veya bir hücre aralığı olabilir. Verilecek satır veya sütun sayısını belirleyebilirsiniz. Sözdizimi...
 15. C

  Çeşitli Formül Uygulamaları V1

  Veri içeren tabloların alanları bazen değişken olurlar. Onun için gerek formüllerimizde, gerekse diğer uygulamalarda alanlara ilişkin referansları değiştirmeden kendiliğinden değişmelerini isteriz. İşte buradaki uygulamalar sözkonusu amaca yönelik olarak hazırlanmıştır. Uygulama yapılan...
 16. C

  Tek Koşula Göre Minimum Değeri Bulma V1

  Liste halinde olan verileriniz de bir kritere göre arama yaparak minimum ve maksimum değerlerini bulabilirsiniz. Bu anlamda excelin min ve mak formülleri yardımcı olacaktır. Nasıl Çalışır/Kullanılır? F sütununda formül uygulanmıştır.
 17. C

  Sıfır Hariç Minimum Değeri Bulma V1

  Sıfır değeri hariç minimum değeri bulmak için excelin yerleşik formüllerini kullanacağız. Daha önceden kritere göre minumum maksimum değerini bulma ile ilgili dosya paylaşımı yapmıştık. Bu sefer de 0 dan büyük en küçük değeri bulmak için formül yazacağız. Sıfırdan farklı bir değer içinde bunu...
 18. C

  Min ve Mak Formülü ile Tekrar Sayısını Bulma V1

  Tekrar sayısı ile ilgili daha önceden farklı dosyalar paylaşılmıştı. Excelin yerleşik formülleri kullanarak bu işlemi çok rahat bir şekilde yapabiliyorduk. Şimdi ise min ve max formülleri kullanarak tekrar sayısını nasıl bulacağımızı öğreneceğiz. Merak edenler dosyamızı inceleyebilirler. Nasıl...
 19. C

  Min Mak Küçük Büyük Uygulamaları V1

  Bu dosyamızda min, mak, büyük, küçük formülleri ile ilgili açıklamalar ve uygulama yapılmıştır. Nasıl Çalışır/Kullanılır? Dosya içerisinde açıklama yapılmıştır.
 20. C

  Mak Min Formülleri İle Eşit Dağıtma V1

  Excelin yerleşik formüllerinden mak ve min formülleri kullanarak listenizi eşit gruplara ayırabilirsiniz. Nasıl Çalışır/Kullanılır? C, D ve E sütunlarında formül uygulanmıştır.
Üst